LOS SIN NOMBRE

Nimetud
Hispaania, 1999
lavastaja: Jaume Balagueró
stsenarist: Jaume Balagueró (Ramsey Campbelli loo põhjal)
osades: Emma Vilarasau, Karra Elejalde, Tristán Ulloa jpt.

Lugu paari lausega:

Ühel päeval saab naine kõne politsenikelt, et tema kadunud tütre tundmatuseni muundunud laip on üles leitud. Viis aastat hiljem saab sama naine kõne oma kadunud tütrelt, kes kinnitab, et ta on elus ja kes kutsub oma ema endale appi. Nii hakkabki ema koos ekspolitsenikuga asja uurima, kuni samm-sammult selgub, et asja on seotud ususekt “Nimetud”

Kuidas oli:

Film oli üles ehitatud praegu populaarsete Jaapani õudusfilmide vaimus. Pinget üles kerivas tegevustikus jõutakse samm-sammult tõele lähemale, peategelased näevad verdtarretavaid unenägusid, kogu tegevustik on kergelt müstiline ja samas väga creepy. Ehk ainus suurem erinevus selliste Jaapani õudusfilmide (ja nende remake`idega) oli see, et pahaks tegelaseks polnud surnud inimese vaim või mida muud säärast vaid reaalsetest inimestest koosnev ususekt. Ja mulle see meeldis.

Filmi nõrgimaks küljeks oli lõpp. Idee iseenesest oli suurepärane (äärmusesse viidud kurjas hävitab ennast), aga teostus oli liiga pinnapeale. Miks peab poolteist tundi väga meisterlikult pinget üles kruviv film lõppema kahe minuti sisse topitud kiire dialoogiga?

Ja omaette vaatamisväärsus oli ka ususekti vangistus olnud juht (keda näidati filmis küll ainult 2 minutit), kes nägi välja täpselt nagu Heath Ledgeri poolt mängitud Jokker 40 aastat vanemana.

3/5

 

 

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: