THE COTTAGE

Suurbritannia, 2008
lavastaja: Paul Andrew Williams.
osades: Andy Serkis, Reece Shearsmith, Jennifer Ellison

the cottage

Mulle õuduskomöödiad meeldivad. “Must lammas” oli minu ehk suurim elamus eelmise aasta Pöffil ja “Shaun of the Dead” on arvatavasti naljakaim film üldse, mida ma näinud olen. The Cottage ehk eesti keeles Metsatalu on samuti väärikas selle žanri esindaja.

David (Serkis) röövib koos oma käpardist venna Peteriga (Shearsmith) mõjuvõimsa gängsteri tütre Tracey. Olukord pöördub kiiresti pea peale, kui röövijad ei saa kätte lunaraha ja Tracey põgeneb, võttes pantvangiks Peteri. Lõpuks jõuavad nad kõik ühte üksikus kohas asuvasse farmi, kus on midagi kahtlast teoksil.

Film koosnebki justkui kahest osast: pantvangidraamast, kuigi õigem oleks öelda pantvangikomöödiast, ja õudusfilmist. Esimeses pooles tiirleb tegevus suure rinnapartiiga pantvang Tracey ümber ja teises pooles proovivad kõik pääseda hullunud ja deformeerunud farmeri käest. Nii on film ka mõnusalt vaheldusrikas ja ei ole ainult tühipaljas ja rõve veristamine, mida viimasel pooltunnil on rohkelt.

Filmi meeldejäävaim osaline on Reece Shearsmithi mängitud Peter. Mehega juhtub filmis kõikvõimalikke äpardusi alates ninaluumurrust ja lõualuu nihestusest kuni varvaste eemaldumisele jala küljest. Ja tüüp mängib ebaõnnesõdurist luuseri osa filigraanselt ja naljakalt välja. Ning ega teisedki tegelased alla jää.

Minge vaadake see film tuleval laupäeval Pöffil üle! 

4/5

Reece Shearsmith

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: