DIE WELLE

Saksamaa, 2008.
lavastaja: Dennis Gansel.
osades: Jürgen Vogel (mitte see kanal2 uudisteankur), Frederick Lau, Max Riemelt jpt .

die welle. poster.

Tänavust pöfflemist sai alustatud Saksa režisöör Dennis Ganseli filmiga Die Welle. Antud mehe eelmine linateos Napola oli mulle vägagi meelepärane ning siingi filmis oli temaatika mõneti sarnane. Noored inimesed ja autokraatia/diktatuur/natsism.

Keskkooliõpetaja Rainer Wenger peab kooliprojekti käigus klassile õpetama autokraatia aluseid. Selle asemel, et pidada tavalist tuima loengut antud temaatikal, otsustab anarhist-rokkarist õpetaja läheneda asjale teise nurga alt. Ta laseb end valida klassi juhiks ning loob klassi autokraatliku meeleolu, mis väljendub ühtsuses nii välimuses, märgikeeles kui ka mõtlemises. Kogu grupeeringu nimeks pannakse “Laine”. Siiski ei oska õpetaja aimatagi, et nädala lõpuks kasvab projekt üle tema pea.

Die Welle on justkui segu tavalisest noortedraamast a la Klass, mõnest Hitleri ülestõusu kujutavast filmist a la The Rise of Evil ja Saksamaa paari aasta tagusest hittfilmist Das Experiment. Filmist leidub nii noortevahelisi suhteid, tänapäeval noortefilmidele kohustuslik olev lõputulistamisstseen, fašismi tekkimise näide kui ka ebaõnnestunud eksperiment. Kogu see segu annab kokku vägagi vaatamisväärse ja mõnusa tempoga kulgeva kokteili. Kinosaali sisenedes oli mul selline uni, et oli karta kinotoolis magamajäämist. Filmi vaadates ja hiljem kinosaalist lahkudes oli uni kadunud nagu Andrus Värniku oda võpsikusse. Juba see peaks näitama, et tegu on hea filmiga.

2,5/5

diewelle

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: