HAPPY-GO-LUCKY

Suurbritannia  2008
lavastaja: Mike Leigh
stsenarist: Mike Leigh
osades: Sally Hawkins, Alexis Zegerman, Eddie Marsan jpt.

happy1

Film on põhimõtteliselt pilguheit ühe rõõmsameelse algklassiõpetaja igapäevaellu. Poppy on kolmkümmend, jagab koos oma parima sõbrannaga korterit Londoni boheemlaslikus Camden Town’is, käib tööl, pidutseb, jne jne jne. Ja see ongi põhimõtteliselt kogu lugu. Filmi jooksul ei toimu nagu mitte midagi.

Ma üldse ei saa aru miks see film nii kiidetud ja armastatud on. Esimene pool filmist on lihtsalt täiesti igav. Teises pooles juba hakkab midagi toimuma ja saab ka natuke nalja aga see on ka kõik. Ükski probleem mis filmi jooksul kerkib ei saa lahendust, ja ega neid lahendusi ei üritatagi leida. Ja siis veel need mõned filmi jaoks täiesti tähtsusetud stseenid mis kuhugi vahele pandud, ja täiesti arusaamatuks jäävad. See kodutu mehega jutuajamine siis näiteks.

See Poppy pidev rõõmsameelsus oli ka üsna häiriv. Nagu ei saanudki aru kas ta ongi selline natuke lihtsameelse olekuga, kellele kõik hirmsasti rõõmu pakub või pingutas ta oma rõõmsa olekuga, et mitte olla kolmkümmend, üksik ja mõttetu. Ta nagu nii hullult üritas iga hetk õnnelik olla ja seda kõigile teistele ka peale suruda. Kogu aeg pidi ta jutu keskel viskama naljakaid repliike ja kui tekkis vaikushetk, pidi ta ilmtingimata midagi tobedat tegema või ütlema. Kuidagi võlts oli see kõik.

Eriti häirisid need tema sõidutunnid selle vihase sõiduinstruktoriga. Ta nagu ei üritanudki korralikult juhtida ja provotseeris oma olekuga seda kurja meest koguaeg. Ega see mees muidugi meeldiv ei olnud, aga ajaks ikka vihale küll, kui mingi tsikk tuleb sõidutundi kõrgete kontsadega, üleni mingit kila-kola täis riputatud, üritab iga hinna eest nalja visata ja auto juhtimise asemel otsib mööduvate puude otsast oravaid.

Age eks see film tekitas muidugi ka mõnusa positiivse meeleolu ja tõi ka naeratuse suule. Kui sellest filmist mingit sisu ei otsi ja lihtsalt rõõmsameelseid inimesi vaatad, siis täitsa sobib.

Soovitan, aga midagi väga erilist see mu arvates ei ole.

 

happy2

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: