MADAGASCAR: ESCAPE 2 AFRICA

Madagaskar 2
USA, 2008
lavastajad: Eric Darnell, Tom McGrath
häälitsesid:  Ben Stiller, Chris Rock, David Schwimmer, Jada Pinkett Smith jpt

madagascar-2-poster

Madagaskari esimest filmi ma näinud pole, ja õieti polnud mul aimugi, mille ümber seal tegevus käis. Nii sai selle filmi vaatamist alustatud puhtalt lehelt. Õnneks näidati kohe esimese paari minutiga ära tegelased, see kuidas nad tuttavaks said ning kuidas Madagaskarile sattusid. Ehk paariminutilise kokkuvõttega tehti minusugustele pimeduses elavale persoonile selgeks filmi taustsüsteem. Jumal tänatud. Niisiis, kogupereanimatsioon Madagaskar 2.

Tantsulõvist lõvi Alex, sebra Marty, kaelkirjak Melman ja jõehobu Gloria on teel Madagaskarilt tagasi koju Ameerikasse, kui juhtub avarii ja tehakse hädamaandumine Aafrika savannis. Kuna pingiviinidest lennukipiloot-mehhaanikutel läheb lennumasina kokkulappimisega aega, siis otsustab eelmainitud neljane seltskond rohumaadel ringi vaadata. Üsna peagi saadakse kokku oma liigikaaslastega ja leitakse üles oma kadunud sugulased. Lõvi Alex leiab üles oma vanemad, sebra Marty sajad endaga peensusteni sarnased liigikaaslased, jõehobu Gloria leiab endale machomehest silmarõõmu ja kaelkirjak Melman ..ee.. no esialgu ei leia mitte midagi. Ja nii nad seltsivad oma liigikaaslastega, suudavad kõik omavahel tülli minna ja lõpuks lepivad ning kõik lõppeb õnnelikult. Plaks-plaks. Tuled süttivad. Kümned väiksed poisid-tüdrukud küsivad emmelt-issilt, kas nad endale Coca-Colat võivad osta ja lähevad õnnelikult koju. 

 Tegu on väga tüüpilise perefilmiga. Kui mõned sama tüüpi animatsioonid suudavad naerutada ja naelutada ekraani ette ka pere vanemaid liikmeid, siis selles filmis Shrekilikku või Kung-Fu-Pandalikku teravat huumorit ei ole. Kuigi filmil on omad momendid – näiteks pingviinide autoärandamine või tuhanded Chris Rockil häälega rääkivad sebrad- siis üldpilt jäi minu jaoks liiga lahjaks. Kui juba pildile jutt läks, siis miskipärast oli mulle antud filmi pildiline pool ehk animatsioon ise ka üsna vastumeelne. Kui juba lastefilmi teha, siis võiks tegelased olla nunnumad, mitte mingid kandiliste käppadega lõvid ja kiitsakate nägudega sebrad. Ja Eva-Liis, kellele sellised lõbusamad ja lapselikumad filmid üldjuhul meeldivad, ja kes antud filmi esimest osa näinud on, ütles, et esimene osa oli mõnevõrra parem. No usume siis selles osas teda.

PS:  Filmis armuvad omavahel kaelkirjak ja jõehobu ning pingiviin ja puust nukk. Mis ajast enam tavapärased samaliigilised armumised animafilmidesse ei sobi? 

madagascar2

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: