SOOVIDE PUU

Eesti, 2008
lavastaja: Liina Paakspuu
osades: Elina Pähklimägi, Marilyn Jurman, Ago Soots, Erki Laur, Andres Tabun, Elina Reinold jpt

soovide puu

Kui keegi ütleb “Eesti film”, siis tulevad mul esimese asjana silmade ette tumedad, sünged, kaamosest nõretavad, sünge alatooniga filmid. Kui keegi ütleb “noore paljulubava Eesti filmilavastaja debüüt”, siis kangastub mulle “Kuhu põgenevad hinged” sarnane ebaloomulikest dialoogidest ja ebaloogilisest sündmustikust koosnev film. Seetõttu on lavastaja Liina Paakspuu esmafilm “Soovide puu” ääretult sümpaatne üllatus.

Tegu on väga värvika filmiga ja seda igast küljest vaadates. Esiteks tegelased. Kui Maalt linna tulev ja täiskasvanulikku elu alustada püüdev näitsik Liina (Pählimägi) ja tema “tulen maalt linna ja töötan ettekandjana, käin eriti litsakalt riides ja äkki leian endale rikka ja ilusa mehe” ellusuhtumisega sugulane Ave (Jurman) on üsna harilikud, siis pea kõik kõrvaltegelased on väikese kiisuga. Alates peeglitega ringi tatsavast naabrimehest lõpetades Liina esimese töökoha Selveri kaastöölistega- Kristjan Sarve poolt mängitud Selveri maskott-tibu ja peategelasele arglikult külge lööv poe turvamees (Ago Soots) vääriksid mõlemad Eesti kõrvaosa Oscarit. Kui veel tegelastest rääkida, siis ei saa mainimata jätta, et nii Pähklimägi kui ka Jurman on ühes saunastseenis alasti. Nämm-nämm.

Samaväärselt värvikas ja absurdne kui on filmi tegelaskond on ka sündmustik. Filmi poolteist tundi läksid kui lennates ja lisaks oli see film ka naljakas. Kui siia veel lisada kirev ja värviline pilt, mis kinolinalt vastu vaatas, siis kokkuvõttes on tegu väga laheda filmiga ja suurepärase debüüdiga. Järgmine kord võiks need kümned miljonid, mis praegu kulutatakse tobedatele saast-propagandafilmidele, anda just selliste postiivsete linateoste vormimiseks.

soovide puu 2

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: