AUSTRALIA

USA, Austraalia; 2008
lavastaja: Baz Luhrmann 
osades: Hugh Jackman, Nicole Kidman, Brandon Walters, Bryan Brown, David Wenham, Bruce Spence jne

"Australia" poster

Peen kõrgklassidaam Sarah Ashley (Kidman) otsustab minna järele oma mehele, kes juhib Austraalias suurt farmi. Kohale jõudes selgub, et ta mees on tapetud. Nii peabki Sarah koos kohaliku robustse ja mehise karjaajaja Droveriga (Jackman) pankrotiäärel oleva farmi ära päästma. Selleks asuvad nad (koos paari kaaslasega) ajama mitmetuhandepealise härjakarja  läbi maalilise Austraalia.

Filmi võib jagada kolmeks osaks:
1.osa
Robustne ja lihtne mees:”Ma ei magaks sinuga ka siis, kui sa oleks viimane inimene maailmas.” 
Peen kõrgklassist pärit naine:”Mina sinuga ka mitte!”
Ja pool tundi hiljem nad armuvad. Samal ajal suudetakse ka loomakari õigeks ajaks kohale viia. Kusjuures raske tööga saavad seitsme elukutselise kauboi asemel hakkama kaks kauboid, üks aadlipreili, üks paks joodik, üks paks neegrinaine ja üks 10-aastane aborigeen. Kauboid olid ikka äpud mehed, kui selline seltskond nende töö vabalt ära tegi. Mõni ime, et tänapäeva kauboid tegelevad line-tantsuga.

2.osa
Peen kõrgklassist pärit naine: “Tule minuga ballile.”
Robustne ja lihtne mees: “Ei tule, ma ei kõlba sinna.”
Naine läheb üksinda ja on kurb. Kui äkitselt tuleb lihtne mees ikkagi ballile ja näeb välja parem, kui kunagi varem. Nad seksivad. Samal ajal läheb ka farm õitsele.

3. osa
Algab sõda. Kogu pere (ehk armunud Nicole Kidman ja Hugh Jackman ja nende adopteeritud aborigeenipoiss) kistakse sõjakeerises üksteisest eemale ja esmapilgul näib, et nad kõik on surnud. Aga oh imet, tegelikult on kõik korras ja tuleb armas Hollywoodylik lõpp.

Moulin Rouge ning uue Romeo ja Julia lavastanud mehelt ei saagi oodata muud, kui üht klassikalist ilma üllatusteta imalat ajaloodraamat. Ja mees ei peta vaataja “ootusi”. Hambutu filmi suudavad natukenegi päästa jutustaja rollis olev väike aborigeenipoiss ja lummav Austraalia loodus. Samas ütles Eva-Liisi ema, et mingist vanusest alates vajavad naised just selliseid filme. Niisiis: Saatke ema uuel aastal kinno.

"Australia"

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: