IN BRUGES

Suurbritannia, 2008
Lavastaja-stsenarist: Martin McDonagh
Osades:  Colin Farrell, Brendan Gleeson, Ralph Fiennes, Clémenc Poésy  jt

in-bruges-poster1Sünopsis: Iiri palgamõrvarid Ken (Gleeson) ja Ray (Farrell) saadetakse jõuludeks Brügge nimelisse linna Belgias, kus nad peavad ootama oma ülemuse Harry (Fiennes) kõnet edasiste instruktsioonidega. Niisiis peavadki oma olemuselt täiesti erinevad mehed oma aega laiaks lööma. Kui Ken on lummatud keskaegse arhitektuuriga Brügge majadest, siis Rayle käib linna juba esimesest silmapilgust närvidele. Siiski muutub Brügge Ray silmis veidi talutavamaks, kui ta kohtub võluva narkodiiler Chloega (Poésy). Kõik näib minevat hästi, kuni Ken saab telefoni kaudu teada oma ülesande…

Arvamus: Ma siiani ei saa aru, kuidas ma selle filmi õige ajal kahe silma vahele sain jätta. Tegu on lihtsalt suurepärase filmiga, ja minu meelest ka 2008. aasta parima komöödiaga. Oma esikfilmiga “Six Shooter” parima lühifilmi Oscari ja BAFTA võitnud Martin McDonagh suutis kogenud näitekirjanikuna valmis treida äärmiselt teravmeelse ja vaimuka stsenaariumi. Filmi magusaim osa on kindlasti Gleesoni ja Farrelli omavahelised dialoogid. Kasvõi see jutuajamine vaatetorni jalamil:

Ken: Coming up? 
Ray: What’s up there? 
Ken: The view. 
Ray: The view of what? The view of down here? I can see that down here. 
Ken: Ray, you are about the worst tourist in the whole world. 
Ray: Ken, I grew up in Dublin. I love Dublin. If I grew up on a farm, and was retarded, Bruges might impress me but I didn’t, so it doesn’t. 

Minu meelest geniaalne. Ning üleüldse teevad just näitlejad suurepärased sooritused. Kui vanameister Gleesoni ja rohkesti auhinnatud Fiennese sooritused on ootuspäraselt head, siis Colin Farrell üllatas postiivselt. Mina pidasin teda rohkem lihtsalt ilusaks näolapiks, kelle ülesanne on kinno meelitada tuhandeid naisfänne. Samas In Bruges filmiga tõestas ta mulle esmakordselt, et temas on ka sisu. 

in-bruges

Advertisements

2 Responses to “IN BRUGES”

  1. […] Ninja Roboti filmiblog / Fletchu / MillWauke Moviez / OlgeNyyd […]

  2. […] arvavad:TrashNinja Roboti filmiblogiLiveForThisLiikuv […]

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: