ROCKnROLLA

Suurbritannia, 2008
Lavastaja-stsenarist: Guy Ritchie
osades: Gerard Butler, Tom Wilkinson, Thandie Newton, Idris Elba, Mark Strong, Jeremy Piven jt

rocknrolla poster

Guy Ritchie oli oma viimaste filmidega filmimaailma teravikust ära kadunud. Oli selles süüdi Madonna, kes mehe munad mehe jalgevahelt enda pihku haaras või mõni muu tegur, see pole tegelikult tähtis. Tähtis on see, et Guy Ritchie otsustas tagasi pöörduda selle juurde, mida ta kõige paremini oskab ehk tegi cooli krimikomöödia.

Filmi peategelasteks on 14 miljonit eurot ja üks maal, mis erinevate inimeste poolt vene ärimehelt Urilt ära varastakse (Kusjuures see ärimees meenutas mulle hirmsasti Roman Abramovitshi. Sarnane oli nii välimus, jalgpalliklubi omamine kui ka riietusstiil). Raha varguse taga on One-Two (Butler) ja tema väike kuritegelik grupeering. Maali omastab endale narkomaanist rockmuusik Johnny Quid (Kebbel). Nende tabamise saab endale ülesandeks kohaliku allmaailmaliidri Lenny (Wilkinson) parem käsi Archie (Strong). Äktsion võib alata!

Film on ääretult mitmekesine ja täis omanäolisi tegelasi ja kõrvaltegelasi, kes kõik on omavahel kuidagi seotud. Kuid kahjuks on kõigel sellel punnitamise maik juures. Film on täis pikitud erinevaid lahedaid, kuid täiesti ebavajalikke stseene. Mõned neist on õnnestunud, näiteks kolm sekundit kestnud seksistseen. Samas paljud neist on täiesti arusaamatud. Mis kuradi mõte on suitsupakistseenil, kus Johnny filosofeerib ja siis oma sõbrale kallale läheb? Mis mõte on peostseenil, mis kestab 20 minutit ja mis samas on täiesti mõttetu? Kogu film proovib äge olla. Ja seesama ägetsemine tõmbab filmi tempo nii alla, et vahepeal hakkab lihtsalt igav. Ja sellise asja võib mõnele teisele lavastajale andeks anda, aga me teame, et Ritchie oskab paremini.

Aga vähemalt on Ritcie õigel teel!

rocknrolla

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: