THE EDGE OF LOVE

Suurbritannia  2008
lavastaja: John Maybury
stsenarist: Sharman Macdonald
osades: Keira Knightley, Sienna Miller, Matthey Rhys, Cillian Murphy

edge-of-love11

Teise maailmasõja aegses Londonis kohtab lauljanna Vera (Knightley) oma lapsepõlve armastust Walesi poeet Dylan Thomast (Rhys). Dylan on vahepeal abiellunud vabameelse Caitliniga (Miller), kuid nende suhted ei ole just parimas korras, samuti selgub, et Vera ja Dylani vaheline armuleek ei ole aastatega kuhugi kadunud. Nende vahel tekib kummaline suhe kus Dylan armastab mõlemat naist ja naised on justkui rivaalid kuid samas kujuneb nende vahele väga sügav sõprus. Siis tekib aga Verale austajaks kena sõdur William (Cillian) ja nad abielluvad. Kohe peale seda saadetakse William sõtta ja lapseootel Vera kolib koos Caitlini ja Dylaniga Walesi väikelinna. Seal lööb nende armukolmnurk uuesti lõkkele ja tundub, et midagi head sealt tulla ei saa.

Kogu lugu põhineb Walesi poeedi Dylan Thomase elul ning reaalsetel sündmustel ja inimestel. Kahe raamatu põhjal on sellest stsenaariumi kirjutanud Sharman Macdonald, kes nagu selgus, on Keira Knightley ema. 

Film iseenesest oli mõnus vaatamine, väga tõetruult ja süngetes toonides oli kujutatud tolleaegset Londonit, inimesi ja kogu olustikku. Suureks üllatuseks avastasin filmi vaadates, et Keira oskab lisaks suurepärasele näitlemisele ka väga hästi laulda. Ja ta tõepoolest laulis kõik lood ise. Samuti ei häirinud palju kriitikat saanud Sienna Miller üldse, mulle täitsa meeldis. Nad kahekesi sobisid väga hästi kokku. Minu poolt kriitikat ainult nii palju, et mõne koha peal rääkis Keira kuidagi imelikult ja kangelt, ei tea kas ta pingutas aktsendiga liialt või milles asi oli. Üldpilti see aga õnneks ei häirinud. 

Väga hea film oli.

 

edge-of-love-2

Advertisements

One Response to “THE EDGE OF LOVE”

  1. see film jõuab eesti kinodesse 2009 aasta augusti lõpul ;D

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: