THE DUCHESS

Suurbritannia  2008
lavastaja: Saul Dibb
stsenaristid: Jeffrey Hatcher, Anders Thomas Jensen, Saul Dibb
osades: Keira Knightley, Ralph Fiennes, Dominic Cooper, Hayley Atwell jpt

duchess11

 

The Duchess põhineb Amanda Foreman’i biograafilisel raamatul skandaalsest 18 sajandi inglise aristokraadist, Devonshire’i hertsoginnast Georgiana Cavendishist. Georgiana (Knightley) abiellub seitsmeteistaastaselt Devonshire’i hertsogiga, see on tema ema korraldatud abielu ja hoolimata faktist, et Georgiana ja hertsog olid enne abielu vaevu kohtunud, uskus Georgiana tõsimeeli, et tema abielu tuleb õnnelik. Kuid juba alates abieluööst oli hertsog äärmiselt napisõnaline ja tema ainus huvi oma uue hertsoginna vastu oli, et ta sünnitaks talle meessoost järglase. Võib aga juba ette arvata, et poisslast Georgianal oma mehele sünnitada ei õnnestunud. Külla aga sai temast seltskonnadaam ja moeikoon, samuti armastas ta hasartmänge. Ühel puhkusel Bath’is tutvus Georgiana kurja mehe eest kodust põgenenud Bess Fosteriga (Atwell) ning kutsus ta Devonshire’i enda ja hertsogi juurde elama. Kuna hertsog oli juba varem truudusetu mees, ei koidnud ta oma käsi ka Georgiana ainsast sõbratarist eemale. Ja see osutub üheks tõsisemaks truudusemurdmiseks. 

Selle filmi treileris on kasutatud pilte printsess Dianast ja viidatud tema sarnasele saatusele hertsoginna Georgianaga. Nad mõlemad olid tähtsad seltskonnategelased ja moeikoonid, nad olid armastuseta abielus armastades samas kedagi teist ja nende mõlema abielus oli kolm inimest. 

Film muidu oli ilus nagu üks korralik kostüümidraama olema peab. Uhke ja ajastutruu. Keira Knightley sobis oma rolli nagu valatult, ajaloolised õukonnafilmid on juba kord tema teema. Ja seekord oli tema äärmuslik kõhnus õigustatud, sest nagu selgub, oli hertsoginna Georgiana anorektik/buliimik. Ka Ralph Fiennes oli õigel kohal ja tegi hea rolli napisõnalise ja tundetu hertsogina. Dominic Cooperi asemel oleks aga küll võinud veidi nägusam mees olla. Muidu oli kõik hästi ja eks saab näha palju film erinevaid auhindu kogub. 

 

duchess2

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: