CHANGELING

Ameerika Ühendriigid, 2008.
lavastaja Clint Eastwood.
osades Angelina Jolie, John Malkovich, Jeffrey Donovan, Michael Kelly  jpt.

changeling poster

Tõestisündinud loo põhjal vändatud film 20-ndate aastate Los Angelesesest. Christine Collins (Jolie) elab vaikset üksikvanema elu koos oma väikese poja Walteriga. Ühel päeval poiss kaob müstilistel asjaoludel ning asjaga hakkab tegelema läbinisti ussitanud ja korrumpeerunud LA politsei eesotsas kapten J.J.Jonesiga (Suurepärase suure filmi debüüdi teinud Jeffrey Donovan). Möödub paar kuud. Ühel päeval ilmub Christine töö juurde politseisalk ning teatab, et poiss on leitud. Rongile vastu minnes selgub, et toodud poiss pole teps mitte Walter. Poiss ise ütleb, et on Walter nagu ka politseinikud ja teadlased. Joliele sisestatakse, et see on tema poeg ja sellest tulevnevalt hakkab ta ka mõtlema, et äkki ongi viga temas ja ta lihtsalt ei tunne paar kuud kadunud poissi ära. Kuid peagi selgub, et see on tõesti täiesti vale Walter, mis talle toodi.

Järgmine tund aega hüsteeritseb Angline Jolie tegelaskuju erinevatele inimestele:
“He’s not my son.”
 “I want my son back!”
“I’m not your mother!”
“He’s not my son.”
 “I want my son back!” 
 “I want my son back!”  
“He’s not my son.”
 “I want my son back!” 

Ja siis tuleb filmi üpris ootamatu pööre.

Filmi keskmes on niisiis Jolie kehastatud ema, kes püüab meeleheitlikult oma poega tagasi saada. Ja sellest tulenes ka filmi suurim probleem minu jaoks. Mina ei näinud Jolie meeleheitlikes karjetes “I want my son back!”  ja terve filmi vältel jooksnud pisarates ahastuses ema. Lihtsalt ei näinud ja kõik. Jolie tase on ikkagi laheda relvamuti mängimine a la Tomb Raider või siis lihtsalt sekspomm olemine a la Beowulf. Säärase dramaatilise rolli etendamine vajab natuke rohkemat kui pisarate valamise oskust, massiivseid huuli ja prinkis tisse. Kuigi vaadates filmikriitikute arvamusi (kasvõi BAFTA nominente), siis ma olen vist valel teel. 

Kui Jolie kõrvale jätta, siis on tegu Eastwoodilikult kõrgetasemelise, heade näitlejatöödega, perfektselt 20-ndaid kuvava karmi filmiga. Oijah, kui vaid seda Jolied poleks.

 

changeling

“He’s not my son.”

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: