CONFESSIONS OF A SHOPAHOLIC

Ameerika Ühendriigid  2009
lavastaja: P. J. Hogan
Sophie Kinsella raamatute Confessions of a Shopaholic ja Shopaholic Takes Manhattan põhjal
osades: Isla Fisher, Hugh Dancy, Joan Cusack, John Goodman jpt.

shopaholic1

Kuna mul täna mitte midagi paremat teha ei olnud, siis mõtlesin, et läheks niisama passimise asemel seda ostuhullu filmi vaatama. Tagantjärele mõeldes oleks aga ükskõik mis muu kordades põnevam olnud, aga ega sellelt filmilt midagi paremat poleks nagunii oodanud. 

Filmi peategelane Rebecca (Fisher) on New Yorgis elav ja ajakirjanikuna töötav šoppamisest kohutavas sõltuvuses olev neiu. Kuna palk pole aga piisav, et ostemisega kaasnevaid arveid tasuda ning ilusatest asjadest ta end eemale hoida ei suuda, läheb asi käest ära. Viimase raha eest ostab ta veel töövestlusele rutates ühe rohelise salli, mille ostmiseks saab puuduvad dollarid mingi diiliga ühelt kenalt noormehelt hot dog’i putka juures. Sellest kohast alates teab juba arvatavasti igaüks mis juhtuma hakkab: Noormees (Dancy) osutub tema tulevaseks ülemuseks ja roheliselt sallist saab tema firmamärk ning mõningate kodaratesse loobitavate kaigaste kiuste tuleb siiski õnnelik lõpp. 

Kogu filmi sisu oli kohutavalt ettearvatav. Kui mõni selline romantiline komöödia ei häiri, siis see häiris ikka väga kohe. Silme eest võttis kirjuks kogu see roosa-lilla-oranž Gucci-Versace-Chaneli paraad ja lisaks veel need liikuvad ja rääkivad mannekeenid poe vaateakendel. Ja siis kogu sellele kompotile otsa veel väga palju täiesti mõttetuid stseene, lihtsalt, et lahedam oleks ja rohkem nalja saaks teha. Ja mille jaoks oli vaja veel, et Rebecca soome keelt räägiks? No ausõna, liiga palju oli seda kõike ühe filmi jaoks ja naljakas ka ei olnud, tüütu pigem. 

 

shopaholic21

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: