BOLT 3D

Ameerika Ühendriigid  2008
Walt Disney Pictures
eestikeelsed hääled: Märt Avandi, Evelin Pang, Indrek Ojari jpt.

bolt1

Nii, sai siis ka viimaks 3D filmi vaatamas käidud. Oleks varemgi läinud, kui oleks olnud mõni film, mis köitnuks ka muu kui ainult kolmemõõtmelisusega. Välk tundus hea valikuna ja pettuma ei pidanud. 

Välk peab end supervõimetega koeraks, sest alates hetkest kui ta kutsikana varjupaigast võeti on tema elu ainus reaalsus olnud temanimeline telesari. Koos oma inimese Penny’ga võitlevad nad seal pahadega. Kui pahad ühes osas aga Penny röövivad, põgeneb välk võtteplatsilt ja läheb teda päästma. Ta satub päris maailma, kus tal puuduvad supervõimed ja seal hakkab ta koos tänavakass Käpiku ja oma nr.1 fänni hamster Sarvikuga rändama ühelt USA rannikult teisele ehk rohelise tõrvikut hoidva naise juurest suure päikeseprillidega tähe juurde. 

Ma üldiselt eelistan animatsioone vaadata originaalkeeles, mitte dubleerituna, aga kuna Plaza on ilmselt otsustanud kõiki animatsioone ainult dubleerituna näidata, peab sellega leppima. Peaks aga mainima, et see ei olnudki üldse kehva. Kui tihtipeale ei suudeta nalju naljakatena tõlkida või kõne jääb kuidagi kummaline, siis seekord oli töö väga hea.

3D seevastu jäi aga nõrgaks. Ei olnud nii palju effektseid kohti, kui oleks oodanud. Samuti oleks võinud kogu film kuidagi sujuvamas tempos kulgeda. Vahepeal oli kõvasti mürglit ja siis võeti hoog jälle tükiks ajaks maha ja nii kogu aeg. Pildiline pool aga oli ilus nagu ikka ja tegelased andekalt välja mõeldud. Kümme punkti siinkohal tuvidele, kes aeg-ajalt ikka kuskil oma geniaalsete ideedega välja ilmusid. Mõne koha pealt saab küll nuriseda aga üldiselt üks 2008 aasta parimaid animatsioone. 

Filmi ees näidatud Pixari lühianimatsioon Tokyo Drift’i väike paroodia Tokyo Mater, animatsiooni Cars tegelatega, oli samuti väga andekas (erti see kuidas politseiautod sõõrikupausil käivad).

bolt2

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: