VANTAGE POINT

Ameerika Ühendriigid, 2008.
lavastaja Pete Travis. 
osades Dennis Quaid, Matthew Fox, Sigourney Weaver, Forest Whitaker, Edgar Ramirez jt.

vantage-point-film-poster

Sisukokkuvõte on filmil ju lubav- Presidendile tehakse atendaat ning järgnevaid sündmusi jälgitakse 15 minuti kaupa, vaadates olukorda erinevate inimeste vaatenurgast. Ning esimese pooltunni jooksul tundub, et tegu on tõesti hea filmiga. Kõigepealt näidatakse presidendi tulistamist ja järgnevat pommiplahvatust uudistekanali produtsendi silme läbi, järgmisena presideni ihukaitsja silme läbi, siis ühe süütu pealtvaataja silme läbi jne. Kusjuures iga uus inimene annab loole hoopis uue vaatenurga ja viib lugu natuke edasi. Idee on tegelikult vägagi värske ja tervitatav, kuid…

Kuid ühtäkki muutub kõik toimuv naeruväärseks. Lapsepõlves sai naabripoistega naerdud, kuidas A-Rühma buss muutub erinevate stseenide vahel. Teate küll, maandudes lendas BA Chevy Vanil ilukilbid küljest ära ning auto põrkas esiotsaga vastu maad ja järgmises stseenis on buss perfektses korras. Täpselt samasugune oli Vantage Pointi tagaajamisstseen. Kõigepealt sõidab Harris Fordi kadunud kaksikvenna Dennis Quaidi juhitavale autole külje pealt sisse teine auto, nii et auto teeb paar spinni. Selle tagajärjel tuleb auto küljele kaks kriimu (sellest ei tasu rääkidagi, et õhkpadajad ei avanenud). Üsna pea sõidab sama sinine auto sisse kahele autole nii, et auto esiosa on täiesti juppideks. Oh üllatust, järgmistes stseenides on auto perfektses korras. Ning tagaajamisstseen päädib sellega, et täie gaasiga sõitev rekka sõidab väikeautole külje pealt sisse ja muljub selle rekka ja maja vahele. Loomulikult tuleb superkangelane/ihukaitsja asjad puhtalt välja ja pühib ainult oma pintsakult tolmu. Ma mõtlesin, et sellised asjad jäid kaheksakümnendatesse. Lisaks kõik ajalised möödapanekud, mida ei jõua üles lugeda. Sellise raha eest nii amatöörliku filmi tegemine peaks olema kuritegu.

Tegelastest pole vist mõtet rääkida, sest kui filmi plotis on sõnad atendaat ja USA president, siis peaks asi selge olema. On pahad tõmmud terroristid; on üks tark ja asine ihukaitsja ning trobikond idioot-ihukaitsjaid, kelle suudaks isegi mina plastmassist lusikaga kahjutuks teha ja on president, kes oma pintsaku ja kiilaspäisuse all on tegelikult päris kõva tüüp. 

Kahju, et asjalikust ideest selline junn vorbiti. Kuigi nii lõbusat filmi vaatamist pole mul ammu olnud, aga see vist polnud filmi tegijate eesmärk.

vantage-point

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: