WALL-E

Ameerika Ühendriigid, 2008.
lavastaja Andrew Stanton.

wall-e-poster

Filmist Wall-E sai pikalt vargsi eemale hoitud. Mitte kuidagi ei ole minus viimased Pixari värvilised ninnu-nännu filmid autodest, superkangelastet, rotist ja teistest tegelastest emotsiooni ja kihelust tekitanud. Noh, ma siiski mees ja nii. Ja ausalt öeldes sai ka Wall-Et vaatama hakatud suurte eelarvamustega.

Kuid need eelarvamused põrmustati esimese kaadriga. Üksiku roboti Wall-E  prügimäestunud maal toimuvate rännakute vaatamine on puhas nauding. Meeletult idülliline vaikelu, kus sõidab ringi maailma armsaim robot. Robot, kelle miimikat vaatavad kahetsusega tuhanded näitlejad ja kelle rahulikult kulgevad seiklused on kaasahaaravad ja pahatihti ka naljakad. Ning Wall-E kohtumine EVE`ga (mitte segi ajada Eve Kiviga) on samamoodi kuratlikult sümpaatne- ühesõnaga film on briljantne. Briljantne, kuni tuleb kosmoselaev ja viib teineteist leidnud robotipaari kosmosesse ja ning muudab visuaalselt suurepärase filmi üsna tavaliseks animatsiooniks.

Huvitav, kas Pixar ei oska või ei taha inimesi normaalselt joonistada? Kogu filmi kenaduses mõjusid inimesed kui võõrkehad. Kui robotid, eelkõige Wall-E, oli viimse detailini perfektselt välja joonistatud, siis inimesed olid lihtsalt plönnid. Ja lugu ise muutus tavaliseks hea vs paha võitluseks, kus lastele oli väike mõttetera sisse poetatud, et nad vähem Coca-Cola ja krõpsu tarbiksid ning rohkem välja käiksid ja loodust austaksid ja prügi majandaks jne. Samas, ega see “kosmoselaeva tegevusliin”nüüd nii hull ka polnud.

Huvitav on see, et antud filmi valmimise eest vastutas Andrew Stantoni nimeline härrasmees, kelle eelmine töö Pixari ridades oli kalapoeg Nemost. Just Kalapoeg Nemot võib pidada teiseks Pixari stuudio väga heaks filmiks. Kahjuks tuleb selle mehe ridadest järgmine film alles aastal 2012 (John Carter to Mars) ja kardetavasti peab vahepeal taaskord leppima värviliste ninnu-nännu filmidega autodest, superkangelastet, rottidest ja teistest tegelastesst.

wall-e

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: