CORALINE 3D

Ameerika Ühendriigid  2009
lavastaja: Henry Selick
stsenarist:  Henry Selick (Neil Gaiman’i raamatu põhjal)
osades: Dakota Fanning, Teri Hatcher, Keith David jpt.

coraline11

Coraline kolib oma vanematega suurde vanasse majja ja kuna ta vanemad on koguaeg ninapidi tööasjades hakkab uudishimulik plika majas ringi vaatama. Nii avastab ta ühes toas tapeedi all väikese ukse, kuid see on kinni müüritud. Pettunult läheb ta magama, öösel aga näeb majas hiiri ja neile järgnedes leiab salajase ukse tagant parallelse maailma. Kõik oleks just kui samamoodi, kuid kõigil on nööbid silmadeks ja tema teine ema ja teine isa on palju lõbusamad ja tahavad mängida ja teevad kõike muud toredat. Teine maailm tundub parim koht maailmas, kuid see kõik võib petlik olla. 

Film näeb ülihea välja. Selline mõnusalt sünge ja samas ilus ja värviline. Nii palju on vaeva nähtud kõigi pisemategi detailidega ja fantaasia on piiritu. Kuna tegemist on nukufilmi mitte animatsiooniga, siis ma isegi ei julge ette kujutada millist vaeva selle tegemine nõudis. Ja siis veel need tegelased: uudishimulik siniste juustega plikatirts Coraline, töösse mattunud aianduskataloogi kirjutavad vanemad, tüütu ja ülijutukas naabripoiss Wybie (why-were-you-born), hiiretsirkust treeniv ja peete armastav venelasest naabrimees mr Bobinsky, šoti terjereid armastavad briti vanaprouad ning rääkiv must kass. Tõeliselt mõnus kompott. Natuke nalja, parasjagu jubedust ja palju, palju silmailu. 

Kahjuks ei olnud tegevustik just nii kaasahaarav kui oleks lootnud, poindini jõudmine võttis üsna kaua aega ja lõpp tuli väga kiiresti. Samas aga olid 3D effektid päris uhked ja pildilise poole pealt oli kõik väga super. Ja kindlasti ei ole tegemist vaid lastele mõeldud filmiga, kõigil tasuks ikka ära vaadata. 

coraline21

Advertisements

One Response to “CORALINE 3D”

  1. Tunned jänu? On külm? Ostke vodkat!
    Nüüd ka plast pudelis.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: