FROST/NIXON

Ameerika Ühendriigid, 2008.
lavastaja Ron Howard.
osades  Michael Sheen, Frank Langella, Sam Rockwell, Oliver Platt, Kevin Bacon, Rebecca Hall jt.

frost-nixon-poster

Reikop/Savisaar

On aasta 2009 ja Eesti poliitikat raputab skandaal. Tuleb välja, et Edgar Savisaare (suurepärase rollisoorituse teeb Frank Langella) käsul on võltsitud haldusreformi rahvahääletuse tulemusi ning Savisaar sunnitakse poliitikast taanduma. Siiski pole paljud inimesed olukorraga rahul, sest Keskerakonna liidrilt ei tule avalikku vabandust.

Peagi tuleb kohalikul saatejuhil Marko Reikopil (suurepäraselt mängib teda Michael Sheen) idee, et ta teeb Edgar Savisaarega 4 intervjuud. Kuigi produtsent Mart Normet (Matthew MacFayden) laidab idee alguses maha, otsustab Reikop ikkagi Hundisilmale sõita ja intervjuud kokku leppida. Bussis Tallinn-Hundisilma kohtab ta seksikat tantsukoreograaf Jüri Naela (Rebecca Hall), kellega neil tekib suhe. Kuid see pole tähtis. Palju olulisem on see, et Marko Reikop saab Savisaare nõusoleku teha intervjuud (kuigi peab enda taskust need kinni maksma ja selle tarbeks müüb maha oma sinise Honda).

Nii paneb playboyst ajakirjanik Reikop kokku meeskonna, kelle abil Savisaart peedistada. Lisaks Mart Normetile kuuluvad sinna veel Madis Jürgen (Sam Rockwell) ja Enno Tammer (Oliver Platt), kelle eesmärgiks on Edgar Savisaarelt avaliku vabanduse kätte meelitamine. Oma meeskonna paneb ka kokku Savisaar ning seda hakkab juhtima Jüri Ratas (Kevin Bacon).

Esimed kolm intervjuud neljast on totaalsed läbikukkumised. Marko Reikop jääb oma vaimselt tasemelt Edgarile totaalselt alla ja seetõttu on tegu ühe-mehe-showga. Kui Marko Reikop küsib midagi Savisaare välispoliitilistest eesmärkidest, siis vastab Edgar talle tund aega astemelisest tulumaksust ja kui palutakse rääkida korruptsioonist räägib Edgar vastu 500 krooni andmisest pensionäridele.
Paistab, et intervjuud on läbikukkunud ning Edgar Savisaar on kõik võimalused poliitikasse tagasi tulla. Jääb ainult 1 intervjuu. Kas seal suudetakse Edgar põlvili suruda ning ta avalikult vabandama panna?

*tegelaskujud on välja mõeldud ja neil puudub seos päris elu nimekaimudega.

frost-nixon

Advertisements

Comments are closed.

%d bloggers like this: