SLUMDOG MILLIONAIRE

Ühendkuningriigid, 2008.
lavastaja Danny Boyle ja Loveleen Tandan.
osades Dev Patel, Madhur Mittal, Freida Pinto, Anil Kapoor jt.

slumdog-millionaire-poster

Isik A: Kas sa juba Slumdog Millionaire`i oled näinud?
Mina: Ei
Isik A: Vaata, sitaks hea film on.

Isik B: Kas sa juba Slumdog Millionaire`i oled näinud?
Mina: Ei
Isik B: Vaata, hea film on.

Isik C: Kas sa juba Slumdog Millionaire`i oled näinud?
Mina: Ei
Isik C: Vaata, julmalt hea film on.

Küsige nüüd!

Niisiis Slumdog Millionaire ehk maakeeli Rentslimiljonär. Film kodutuna üles kasvanud Jamalist, kes osaleb saates “Kes tahab saada miljonäriks.” Noor hindu on jõudnud juba viimase küsimuseni, kui saateaeg lõppeb. Kuid kodus närveerimise asemel veedab nooruk oma aja politseijaoskonnas, kus elektri ja peksu abil proovitakse teada saada, kuidas ta saatetegijaid petab. Ei, Slumdog Millionaire ei räägi sellest, kuidas Jamal koos oma sõbraga proovib India Hannes Võrnot ära petta. Selle filmi märksõna on saatus ja kaotatud armastuse ülesleidmine. Nii hakkabki Jamal oma lugu rääkima ja seletama, kuidas miljonimängu küsimuste vastused on tema eluteele sattunud.

Ma pean ära mainima, et filmis olev “Kes tahab saada miljonäriks” saade kubises vigadest. Seal saates on ju selline süsteem, et mingi summa sa saad kindalt kätte- noh, summa, mida sa ei saa kaotada- Eestis oli selleks vist 32000 krooni või midagi sellist. Samas filmis koguaeg korrutati, et kui ta viimase küsimuse valesti vastab, siis ta kaotab kõik. Ja samuti ei ole see saade otse ja sestap näis tobe see Latikale helistamine. Ja ma iial ei usu, et saatejuht ja vastaja ühte tualettruumi lastakse. Mängus on ikkagi väga suured summad. Aga need on pigem sellised ainult mind häirivad pisiasjad.

Film ise on suurepärane. Tempokas ja südamlik. Ilus ja reaalne. Lendab rooja ja pritsib armusädemeid. Danny Boyle on tabanud naelapea pihta. On ju ennegi Lääne filmilavastajad Indiaga flirtinud- näiteks Wes Anderson oma “Darjeeling Limitediga”. Aga seekordne film kaevub India ellu süvitsi, näidates ära nii India kõige räpasemad nurgatagused kui ka rikaste mafioosode rikkaliku elu. Eriti kaasahaarav on muidugi Cidade de Deusilik väikeste poiste katsumused agulis. No terve film oleks võinud ainult nendest olla! 

Okei, aeg surub peale. 

Muusika on ka super!

Jooksen trammile.

slumdog_millionaire

Advertisements

One Response to “SLUMDOG MILLIONAIRE”

  1. […] “slumdog” ega “millionaire” peale)/ Filmidest ja muusikast / Ninja Robot / Trash Can Dance / Filmisilm / Pärdikute päevaraamat / Fletchu / Jesterhead’s Colony / […]

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: