MY BLOODY VALENTINE 3D

Ameerika Ühendriigid, 2009.
lavastaja Patrick Lussier.
osades Jensen Ackles, Jaime King, Kerr Smith jt.
bloody-valentine-poster

Iga uus on taasavastatud vana

Viiekümnendatel oli Hollywood lõhkise küna ees. Televisioon tegi oma võidukäiku ja selleks ajaks oli juba igas teises peres televusser nurgas üürgamas. Inimeste seas levis arusaam “miks vaadata keskpäraseid filme kinos, kui neid saab vaadata ka kodus.” Filmitööstus proovis igati televisiooniga võidelda- näiteks televiisori näitamine filmides oli tabu. Nii toodi ühe uuendusena kinodesse 3d filmid, milledest Hollywoodi esimene oli 1952. aastal linastunud Bwana Devil. Kuid ebamugavad papist prillid, filmide nigel pildikvaliteet ja tegevustik ei suutnud vaatajaid väga kaua köita. Nii kadus uudsuse kaotanud 3d aastakümneteks varjusurma.

Nüüd nullnullindatel on Hollywood lõhkise küna ees. Internetipiraatlus teeb oma võidukäiku ja paljud filminautlejad eelistavad filme vaadata oma arvutiekraanilt. Inimeste seas levib arusaam “miks vaadata keskpäraseid filme kinos, kui neid saab vaadata ka kodus.” Filmitööstus proovib küll igati piraaltusega võidelda- näiteks linateoste tõmbamise näitamine filmides oli tabu. Nii jõudis Hollywood tagasi 3d filmide juurde.

Niisiis My Bloody Valentine remake.  Sisu poolest oma sadade zanrikaaslastega äravahetamiseni sarnase ja nüri filmi teeb kolmedimensioonilisus täiesti vaatamisväärseks. Paljudele stseenidele annavad 3d efektid väga palju juurde, näiteks mu naiskaaslane põikas kõigi tema poole lennanud kuulide ja kirkade eest ära. Ma ei näe ühtegi põhjust, miks ma peaks vaatama tavaliselt saastõudusfilmi, kui saab vaadata 3d saastõudusfilmi. Kahju ainult, et 3d seksistseen nii nüri oli- oleks võinud ju panemisest hüppavaid tisse ka ruumiselist hüpitama panna. Samas sel juhul oleks Ameerikas see film alla 30 aastastele keelatud olnud ja seda ei saa filmikompanii endale lubada.

3d prillid ise on üsnagi ebamugavad ja ma imestan, et kinol terveid prille alles on. Isegi oleks peale seanssi prillisangad tavaliste prillide kombel kokku murdnud- viimasel hetkel sain pidama.

bloody-valentinetagaajamisstseen hämaras poes- see on küll midagi uut

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: