WENDY AND LUCY

Ameerika Ühendriigid, 2008.
lavastaja Kelly Reichardt.
osades Michelle Williams ja teised.

wendy_and_lucy_poster

Suvel häälega ringi reisides sattusin kaasblogija Evaga öösel Dessau nimelisse linna. Bauhausi nimelise kunstikooli poolest maailmatuntud linn osutus laheda hipilinna asemel totaalseks kloaagiks. Kuna linnas polnud hostelit ja hotellis ööbimise jaoks polnud finantsi, siis pidime öö veetma McDonaldi välikohviku pinkidel ja kohaliku supermarketi trepil.

Sarnane õnnetus tabab Indianast Alaskale suunduvat Wendyt. Kuskil Oregoni väikelinnas ütleb neiu auto üles ja nii peab ta koos oma koera Lucyga linna pidama jääma. Kuna reisieelarve on juba ammu lõhki, seob Wendy oma koera kohaliku supermarketi ette posti külge ja läheb poest süüa hankima. Just hankima, mitte ostma. Kuid amatöörkurjategijana pole ta varastamises väga osav ja peagi leiab Wendy ennast politseijaoskonnast. Sealt vabanedes ja poe ette naastes avastab poisipeaga näitsik, et tema koer on kadunud. Nii asub Wendy oma koera otsima, samal ajal proovides leida varianti oma auto parandamiseks.

Vaata allolevat pilti. Kui sinus tekitab see kena, kuid kergelt räpakas välja nägev Michelle Willams mingeid tundeid, siis tasuks sul seda filmi vaadata ja peategelasele kaasa elada. Kui sa näed pildil imelikku pesemata kodutut, siis arvatavasti pole sel filmil sulle midagi pakkuda. Film on pandud ainult Michelle Williamsi õlgadele, sest stoori  ise pole just suurem asi. Tegevustikust libisetakse pinnapealselt üle ning ühtegi teemat süvitsi ei lahata. Poolkõva diibipanemine nagu Ühendriikide indiefilmid ikka kipuvad olema. Aga mulle Williams meeldis.

Michelle Williams as Wendy in Kelly Reichardt’s WENDY AND LUCY. 

Kus mu kutsu on?

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: