THE BOAT THAT ROCKED

Suurbritannia, 2009.
lavastaja Richard Curtis
osades Gemma Arterton, Philip Seymour Hoffman, Bill Nighy, Emma Thompson, Nick Frost, Jack Davenport, Rhys Ifans, Talulah Riley, Tom Sturridge jpt. 

klassika

boat-that-rocked1

Sellist kampa suurepäraseid briti näitlejaid nagu siin, juba naljalt ühes filmis ei kohta. Siin on nad õnneks kõik koos ja sõna otseses mõttes rokivad täiega. 

Aasta on 1966  – briti pop ja rockmuusika kuldaeg. Samas kui ametlikud raadiojaamad mängivad poppi ja rokki vaid kaks tundi iga nädal, lasevad raadiopiraadid parimat muusikat oma põhjameres asuva laeva pardalt kõikidesse raadiotesse 24 tundi ööpäevas ja 7 päeva nädalas. See piraatraadiojaam on aga pinnuks silmas briti valitsusel, kus kõik eelistavad rahulikku jazzi. Kuigi valitsus üritab kõiki meetmeid rakendades raadiojaamast vabaneda, ei takista see suurt enamust briti populatsioonist igal võimalikul hetkel poppmuusikat kuulamast.

Hästi mõnus retro film on. Alustades tegelaste välimusest ja olekust kuni veidi sahiseva pildini välja. Kõik oli täpselt nagu vanasti. Ja pealegi veel briti inglise keeles. Aga eks minu nõrkuseks olegi briti filmid ja eriti näitlejad. Esiteks muidugi mu lemmik vanahärra Bill Nighy kes siin ülimõnusa etteaste teeb ja siis veel Nick Frost, Jack Davenport ja Rhys Ifans, suurepärased tüübid kõik. Ja ei saa mainimata jätta ka tulevast tüdrukute lemmikut Tom Sturridge’. Naispoolest, Gemma Arternonist ja Talulah Riley’st rääkimata. 

Ja  muusika. The Kinks – All day and all of the night kummitab pärast filmi veel päris tükk aega ja ega ülejäänud muusika ka sellele alla ei jää. Kõik ajastule omased hitid tulevad ikka mängimisele. Soundtrack on küll kindel must-have.

Lõpp on ka hea. Väike nali Titanicu arvel. Igatahes, mul jälle üle pika aja üks lemmikfilm kirjas. 

Rock’n’roll!

boat-that-rocked2

Advertisements

3 Responses to “THE BOAT THAT ROCKED”

  1. Kas selle filmi lavastajaks “Love Actually” autor Richard Curtis ei peaks olema? “Marley And Me” autor on jäänud. Ja kuidas seda juba näha õnnestus, kui küsida tohib?

  2. Oih, oli jah vale nimi. Tänan, et tähelepanu juhtisid.

    Ja kuidas näha õnnestus? Ütleme nii, et tööalased hüved 😀

  3. Väga kihvt. Ei jõua seda filmi ära oodata. Arvustus muidugi vaid elavdas huvi.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: