WATCHMEN

Ameerika Ühendriigid, 2009.
lavastaja Zack Snyder.
osades Jeffrey Dean Morgan, Jackie Earle Haley, Patrick Wilson jpt.

okei

watchmen1

tegelased:
*terve filmi palja vändaga ringi lippav Mr. Manhattan, kes on sinine ning suudab mateeriat liigutada ja jõuab 0.03 sekundiga Marsile. Potensiaalselt maailma kõige osavam ja kiirem ja tugevam elusolend.
*Möllumehest ja alkoholisõbrast kangelane Koomik, kelle CV`l on JFK tapmine, raseda vietnamlase tapmine ja oma kaaskangelase vägistamisüritus.
*Rorschach- Kõige coolim maskis kangelane EVER!
*Öökull- maskita olles prillidega ja impotentne jobu, maski kandes Chuck Norris.
*Lateksis ja litsakas naiskangelanna Silk Spectre II, kes terve filmi jooksul rautab kordamööda Öökulli ja dr. Manhattanit.
*Ozymandias- peale superkangelase tööst erruminekut hakkas väga edukaks ärimeheks.

tegevustik:
On aasta 1985. Nixon valiti just kolmandat korda presidendiks ning tuumasõda Nõukogude Liiduga on ukse taga. Koomik tapetakse. Rorschach hakkab asja uurima ning mõistab, et asjalood on kahtlased ja läheb hoiatab kõiki eelmainitud tegelasi, et keegi jahib maskis kangelasi (välja arvatud Koomikut, sest Koomik on surnud). Koos elavad Silk Spectre II ja Mr.Manhattan lähevad tülli ja Silk Spectre II kolib välja Öökulli juurde. Vahepeal proovitakse tappa Ozymandiast ja Rorschach on ebaõiglaselt vangi sattunud. Öökull ja Silk Spectre II seksivad ning otsustavad Rorschachi ära päästa. Hull märulistseen vanglas. Üheskoos hakkavad uurima Koomiku mõrva tagamaid ja üllatus-üllatus, niidid viivad suurkorporatsiooni juhtiva Ozymandiasieni (on üldse mõni film, kus halbade asjade taga pole suurkorporatsiooni juht). Ozymandias laseb pool maailma õhku. Dr. Manhattan jääb süüdi ja on sellega nõus, sest maailma päästmiseks on paarkümmend miljonit inimohvrit tühine kaotus. Rorschach pole asjaga nõus.  Dr. Manhattan tapab Rorschachi ja kolib marsile. Lõpp.

Minu arvates on selle filmi väärtushinnangud paigast ära. Selle asemel, et tõsta esile algmaterjali pessimistlikku vaadet inimkonnale, on filmi põhiküsimused ikka armusuhted ja muu selline pläma, mida leiab nagunii igast filmist. No kasvõi filmi lõpp- tapetakse paarkümmned miljonit inimest ja seda ei näidata peaaegu üldse. Hoopis tähtsam on see, kes on Silk Spectre II isa.  No mida v*ttu, keda see kotib? Ja samamoodi jäetakse tähelepanuta Valvurite populaarsuse kadumine. Miks, millal ja kuidas hakkasid inimesed superkangelaste vastu protestima on palju huvitavam küsimus, kui Silk Spectre II suhted dr.Manhattani ja Öökulliga. Okei, ma pole koomiksit lugenud ja võib-olla on algmaterjal ise selline. Aga praegu jäi täpselt selline mulje, et tehakse lahedat filmi elu24 põlvkonnale.

Parim asi filmi juures on algustiitrid Bob Dylani saatel. Selles viies minutis oli rohkem elu ja kaasahaaravust, kui kogu ülejäänud filmis kokku. Algustiitrite Oscari võib juba praegu Watchmenile üle anda. Dylan Dyalniks, aga üleüldse oli filmi heliline taust suurepärane. Samamoodi on väga köitev ka filmi visuaalne pool. Snyderilt oleks võinud oodata ülepunnitatud märulit, kuid tegelikult oli tegu väga stiilse filmiga. Veidi häirisid küll stseenid marsil, aga ma pole veel Aronofsky the Fountainist taastunud ja sestap on kõik sellised kosmosestseenid vastuvõetamatud. Samas kõik muu oli perfektne, eriti võitlusstseenid.

Visuaalselt suurepärane, sisult nõrk.

watchmen2

Advertisements

2 Responses to “WATCHMEN”

  1. Vabarnamees Says:

    “Selle asemel, et tõsta esile algmaterjali pessimistlikku vaadet inimkonnale, on filmi põhiküsimused ikka armusuhted ja muu selline pläma, mida leiab nagunii igast filmist. No kasvõi filmi lõpp- tapetakse paarkümmned miljonit inimest ja seda ei näidata peaaegu üldse. Hoopis tähtsam on see, kes on Silk Spectre II isa. /…/ Ja samamoodi jäetakse tähelepanuta Valvurite populaarsuse kadumine. Miks, millal ja kuidas hakkasid inimesed superkangelaste vastu protestima on palju huvitavam küsimus, kui Silk Spectre II suhted dr.Manhattani ja Öökulliga. Okei, ma pole koomiksit lugenud ja võib-olla on algmaterjal ise selline.”

    Jah, algmaterjal oli selline. Silk Spectre II isa identiteedi küsimus otsustas lausa inimkonna saatuse. Valvurite populaarsuse kadumisele viidati originaalis vaid põgusalt ning veidi põhjalikumalt süübisid sellesse koomiksipeatükkide vahele pikitud väljavõtted Nite Owl I mälestusteraamatust. Tolle materjali pikem käsitlemine kinosaalis oleks laiema publiku aga ilmselt kiire ajusurmani viinud. Ka originaalis pöörati äärmiselt suurt tähelepanu Silk Spectre II suhetele dr. Manhattani ja Nite Owl II-ga (kindlasti suuremat kui ’77 Keene Acti tagamaadele).

    Seega: Minu poolt ülal tsiteeritud lõigu viimase lause valguses on lõigu esimene lause veidi kummaline. Informeeritud võrdlust saab ainult teha piisava teadmise olemasolul võrreldavate kohta. 🙂

  2. hea film oli. kui kellelegi ei meeldi, siis pretensioonidega pöörduda palun iseenda poole.
    🙂

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: