PUSH

Ameerika Ühendriigid, 2009.
lavastaja Paul McGuigan.
osades Djimon HounsouDakota Fanning, Chris Evans, Camilla Belle jpt.

halb

push1

Filmi tegevus tõimub rahvast täis Hong Kongis, kus redutavad erinevate võimetega inimesed. Peidavad nad end valitsuse salaorganisatsiooni eest, mis tahab neist ülivõimsat armeed moodustada. Selliste võimete hulka kuuluvad näiteks objektide liigutamine, tuleviku nägemine, mälu kustutamine, teistele oma mõtete pähe panemine jne jne. Kui üks selline katsealune neiu haiglast põgenema pääseb ja jõuab endaga kaasa haarata veel kohvri mis sisaldab midagi, mida valitsus tagasi tahab ja jooksus olevad isikud sooviks kasutada organisatsiooni vastu, algab meeletu kohvriotsing kõiki võimeid kasutades. 

Kui alguses tundub, et kõik need erinevad võimed ajavad pea ringi käima ja kuidagi ei saa aru, kes on kes. Siis sellele on filmitegijad eriti lihtlabase lahenduse mõelnud. Iga uus ekraanile ilmuv tegelane lihtsalt kasutab kohe oma võimet, et selge oleks kes ta on. Kas või hõljutab lihtsalt midagi oma peopesa kohal, et ikka selge oleks, et tegemist on “nihutajaga”. Väga mage. 

Muidu üritab film igal võimalusel hästi lahe olla ja isegi üks kohustuslik armulugu on sisse pigistatud. Üldiselt on aga filmis kõike liiga palju, eriti supervõimeid. Ja tänu sellele aasia perekonnale, kes samuti miskipärast kohvrit ihaldavad, saab filmist kohati nagu mõni aasia komöödia (vaata allolevat pilti).

Filmi lõpp jätab aga selge vihje, et ka järg on tulemas. Ei tea kas  seda ikka on vaja.

push2

Advertisements

2 Responses to “PUSH”

  1. Tere!

    Hilisel kellaajal ei leidnud siit blogist kuskilt omanike kontaktandmeid, soovisin teada, kas Te oleksite muidu nõus blogrolli täiendama meie blogiga ja meie teeks täpselt vastupidiselt…?

  2. […] Teised arvavad:TrashSpellboundNinja Robot […]

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: