FAST & FURIOUS

Fast & Furious
Ameerika Ühendriigid, 2009.
lavastaja Justin Lin.
osades Vin Diesel, Paul Walker, Jordan Brewster jt.

mõttetu

kiired-ja-vihased-poster

Kummikommikarva üles puhvitud muskelautod, mehed kelle jaoks suurim solvang on “Nitro on pussy`dele” ja nende masinate ümber tiirlevad pikkade jalgadega litsakad neiud on tagasi! Kui esimene kiire ja vihane linateos oli üpris nauditav kihutamisfilm, siis selle järjed olid väidetavalt (ise pole nende vaatamisele aega raisanud) totaalsed junnid. Nüüd, anno 2009 asuti tagasi juurte juurde- kutsuti kokku esimeses osas ringi rallitanud Diesel ja Walker ning tehti film Kiired ja Vihased: Uus mudel.

Kiired ja vihased on üks sellised filme, mille nautimiseks peab aju välja lülitama, sest:
1. filmis olev dialoog on jube.
2. näitlemine on jube. Vin Diesel, kes saab filmist näiteks kuuli selga ja ei tee selle peale teist nägugi, on vist maailma kõige andetum näitleja.Vanakooli märulimehed Seagal ja Van Damme on Dieseli kõrval Jack Nicholson ja Anthony Hopkins.
3. film kubiseb plot hole`idest. Peategelased sõidavad korduvalt edasi-tagasi üle USA-Mehhiko piiri, kuigi üks neist on rahvusvaheliselt tagaotsitav ja nende Hummeris on 60 miljoni dollari eest kokaiini ja muud sellised apsud.

Aga see kõik on tähtsusetu, sest see film räägib ainult autoga kihutamisest. Sedasama kihutamist leidub igale maitsele- autodega bensiinirööv Dominikaani mägiteedel, klassikaline “võitja võtab kõik” võidusõit teiste liiklejate keskel LA`s, põgenemine kõrbeteedel ja uudse nähtusena minu jaoks kihutamine kaevanduskoobastes. Aga kõik need erinevad kihutamisstseenid minus erilist kihu ei tekitanud- arvutiajastu on tagaajamistest ja võidusõitudest teinud vastikult steriilsed ja ebausutavad käkid. Sama hästi võiks ma ise Need for Speedis kiiremaid ringe teha ja hiljem seda kordusest vaadata.

kiired-ja-vihased

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: