CRANK: HIGH VOLTAGE

Crank: High Voltage.
Ameerika Ühendriigid, 2009.
lavastajad ja stsenaristid Mark Neveldine ja Brian Taylor.
osades  Jason Statham, Amy Smart, Dwight Yoakam, Clifton Collins Jr., Bai Ling jt.

okei

 

crank-2-poster

Viktor Tšoi laulis enne, kui ta end Riia lähistel surnuks sõitis, et tal “aega on, aga raha pole”. Mul pole ei aega ega raha, on ainult lähenevad tähtajad koolis, kuskilt südamesoppide tagant välja ilmunud südametunnistus, mis ei luba aega ei blogimisele ega filmivaatamisele raisata,  ja mõttetööst uimane pea.

Mark Neveldine`l ja Brian Tayloril selle filmi kirjutamisel seda viimast probleemi polnud, sest nad vältisid mõtlemist. Selle asemel võtsid nad oma esimese filmi stsenaariumi ja tegid kõik asjad kaks korda suuremaks ja vägevamaks. Kui esimeses filmis pidi Chev Chelios (Statham) pidevalt enda organismis adrenaliini tootma, siis teises filmis peab ta saama elektrilaenguid. Ja umbes samasugusel loogikal on kogu film üles ehitatud- tõeliste tisside asemel näeb suuri silikoontisse, väikese revolveri asemel lippab Chev ringi pumppüssiga, esimeses filmi olnud avalikus kohas toimuv seksistseen on teises osas kaks korda pikem ja toimub kaks korda suurem vaatajaskonna silmade all, gängstereid on rohkem, kaklusi rohkem, närvilist kaameratööd on rohkem. Seda rida võiks jätkata lõputult.

Ja kuna härrased Mark Neveldine ja Brian Taylor loo välja mõtlemisele aega ei pidanud raiskama, siis nad toppisid terve filmi täis stseene, mida nad kunagi on tahtnud filmi panna, aga seni pole võimalust olnud. Ma kujutan ette, et nende dialoog võis näha välja selline:
Mark Neveldine: Kuule, ma olen alati tahtnud filmis panna sellise stseeni, kus üks mees lööb teisele pumppüssi sügavalt perse kinni.
Brian Taylor: Kõlab hästi. Aga võiks mingi nugadega teemat ka olla, on sul ideid?
Mark Neveldine: Paneme mingi latiino enda nibusid ära lõikama või lõikame matšeetega mingil hiinlasel küünarnuki ära?
Brian Taylor:  Teeme mõlemad ära! Aga ma olen alati tahtnud teha stseeni, kus kuul lendab läbi silikoontisside ja need purunevad.
Mark Neveldine: Hehehehee, teeme ära. Aga kui juba silikoontissid lendavad pooleks, siis võiks ju terves filmis rohkelt paljast keha näidata.
Brian Taylor: Höhöh, tissid on lahedad jah.
Mark Neveldine: Heheheee.
Brian Taylor: Höhöh.
Mark Neveldine: Aga tegelikult on mul veel üks idee, ära ainult naera.
Brian Taylor: Ma ei naera, mis see on?
Mark Neveldine: Ma olen alati mõnda filmi tahtnud panna sellise koha, kus kaks meest kasvavad kaklusstseeni ajal majadest kõrgemaks ja siis kaklevad. Noh, selline Godzilla teema. Paneme sellise asja ka sisse, palun.
Brian Taylor:  Okei, aga ainult sellel juhul, kui sa enam kangeid narkootikume ei tee.
Mark Neveldine: Tavai.

Kokkuvõttes jääb filmist täpselt selline mulje, et mehed on lustinud stsenaariumit kirjutades ja lavastajatoolides istudes ning see muudab filmi ka kohati päris nauditavaks. Ega sa ei ootagi märulilt rohkemat, kui non-stop taplust ja teelusikatäie huumorit. Filmi lõpp läks muidugi liiga ülepingutatuks: Chev on üleni leekides, nahk ja lihased on juba mustaks põlenud ja ta näitab seepeale kinokülastajale rahulikult fucki. Mage.

crank-2

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: