I LOVE YOU, MAN

I love you, man.
Ameerika Ühendriigid, 2009.
lavastaja John Hamburg.
osades Paul Rudd, Jason Segel, Rashida Jones jt.

äge

i_love_you_man_movie_poster

Mulle Judd Apatow-Seth Rogen-see paks ja lühike tüüp-Jason Segel-Paul Rudd sõpruskond meeldib. Ma ei tea, kas asi on meeste füsiloogilistes eripärades, aga nende filmid pakuvad mulle alati äratundmisrõõmu. Rääkigu need narkomaanidest, laulukirjutatajatest või millest iganes. Film Kallis oled, vana* keskendub meestevahelisele sõprusele.

Teate küll olukordi, kui sõbral peale naise leidmist enam pole sinu jaoks aega või siis vastupidi- tuttavad kutsuvad sind “ehitama”, aga sa oled juba naispoolele lubanud nädalavahetuse tema sugulastega veeta. Või olukord, kus sa tahad sõbraga välja minna, aga naine möllib end kaasa ja siis ta peab igavledes viis tundi kuulama meeste meenutusi sellest, kuidas nad peale 18 tunnist joomingut öösel kell 5 Jõhvi hääletasid või Tartu kesklinnas ehitusprügkastist penoplasti otsisid. Täpselt sellistest olukordadest räägibki antud linateos.

Peter (Rudd) on ontlik (Kas Paul Rudd mõnes filmis rebelit tüüpi ka mänginud on?) kuubikus töötav kinnisvaramaakler, kes on kogu elu pühendunud ainult oma naissuhetele ja sestap kaotanud kõik oma meestuttavad. Pulmade eel mõistab Peter, et tal pole isameest ja nii asubki ta oma naise õhutusel endale parimat sõpra ostima. Üsna juhuslikult kohtub ta Sydneyga, kes on igakülgselt Peteri vastand- vaba, möllumeelne ja ülilaheda garaažiga. Mis edasi saab, pole raske aimata. Mehed saavad headeks sõpradeks, siis lähevad tülli ja filmi häppi endis taaskohtuvad. Kui vaadata filmi paberile pannud ja lindile võtnud meeste varasemaid töid, siis film on isegi üllatavalt hea. Poleks elu sees julenud aimata, et Dr.Dolittle sugust sitta treinud meestelt võiks tulla midagi nii mõnusat. Fakk yeah, mina naersin kinos ja muu pole oluline.

* Mis värk sõnaga “vana” on? Miks kasutatakse IGAS uue filmi tõlkes sõna “vana”, kui võiks kasutada sõnu “kutt”, “mees”, “düüd” või mida iganes.

i_love_you_man

Rush!!!

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: