X-MEN ORIGINS: WOLVERINE

wolverine movie posterX-Men origins: Wolverine

Ameerika Ühendriigid

2009

lavastaja Gavin Hood 

osades Hugh Jackman, Liev Schreiber, will.i.am, Danny Huston, Lynn Collins, Dominic Monaghan, Ryan Reynolds jt

mõttetuMinust on kogu see iksmeeste saaga mööda läinud. Kuna ma eriline koomiksfilmide fänn pole, siis esimene film jäi kinos üle vaatamata. Kui ilmus teine osa, siis oli seda juba imelik vaatama minna, sest esimene oli nägemata. Ning kolmandatki osa olnuks imelik vaatama minna, kui esimesed kaks nägemata. Nii näiski Kaljukassi tekkelugu hea stardiplatvorm, et iksmeestega tutvust teha.

Logan (Jackman) ja Victor (Schrieber) on ebarditest vennad, kellest ühel on kodutu küüned ja teisel tulevad sõrmenukkide vahelt välja pikad küünised. Kuid keegi neid seepärast ei nori, sest vennad on ülitugevad ja isegi kuulid ei suuda neid peatada. Niisamuti ei jää ka vennad põrmugi vanemaks, vaid näevad ka 150-aastaselt välja 40-aastased. Ühesõnaga on vendadel on väga head geenid, mida miljonid mehed ja naised kadestaksid. Sellele, miks ja kuidas nad sellised omadused said tähelepanu ei pöörata. Ju on sellest juba varasemates filmides räägitud ja minusugustel pimeduses elanud tüüpidel pole vaja tagamaid teada. Igatahes ühel päeval tapab Logan kogemata oma isa ja nii nad peavad koos vennaga metsa pagema. Järgnevad sada aastat võitlevad nad erinevates sõdades (iseseisvussõda, 1. maailmasõda, 2. maailmasõda, Vietnami sõda jne) ja seal näidatud vapruse ja purunematuse eest saavad vennased kutse erirühma, mis tegeleb..ee…erirühma ülesannetega. Jube kahtlane muidugi, et oma isa tapnud Logan sõjaväkke võeti, aga see pole tähtis. Igatahes peale erinevaid rännakuid ja juhtumisi jõuab Wolverine nii kaugele, et saab endale metallist skeleti ja küünised ning otsustab venna ja veel paarkümmend inimest maha tappa.

Wolverine`i vaatamine oli nagu sõit laste liumäel. Film algas väga stiilselt: vendade astumine lahingust-lahingusse oli väga oskuslikult ja stiilselt lahendatud. Lühikesed sõjaklipid paitasid silma ning tundus juba, et on tulemas meeldiv filmiõhtu. Kuid ühtäkki kadus kogu stiilsus ja Wolverine muutus tavaliseks actionfilmiks, koos plahavatuste ja tsikliga ringi kimamisega. Kuid filmi lõpplahendus oli kui liumäelt poriloiku lendamine, sest arvutiga tehtud võitlusstseen kuskil korstna otsas oli megavõlts. Samamoodi oli häiriv filmi stsenaarium, mis proovis olla hirmus pööreterikas. Nagu mingi paganama Mehhiko seebikas: “kallis, tegelikult olen ma mutant ja meie suhe polnud tõeline”; “kallis, tegelikult ma ikka armastan sind” ja vendade leppimine ja mälukaotused jne. Fakk, ma võin sellist asja tv3st tasuta vaadata.  

Muidugi sain ma alles peale filmi vaatamiste teada, et erinevatel Wolverine lintidel üle maailma on erinevad post-end-credits scene`d, mis ajavad erinevad X-meeste fännid üle maailma pöördesse. Kuigi ma tavaliselt jään filmi lõputiitreid vaatama, siis seekord ma jooksin kohe peale filmi kinosaalist välja ja nüüd ei oskagi selles osas kaasa rääkida. Omamoodi päris mage viis filmigeekide pöördesse ajamiseks.

wolverineKaljukass vannis

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: