THE LAST HOUSE ON THE LEFT

last-house-on-left-posterThe last house on the left

Ameerika Ühendriigid

2009

Lavastaja Dennis Iliadis

Osades Tony Goldwyn, Sara Paxton, Garret Dillahunt, Monica Potter, Martha MacIsaac, Spencer Treat Clark , Aaron Paul jt.

mõttetu

Õudusfilmilt ootaks ikka, et ta oleks jälk, õudne või ehmatav. Eriti hea kompott tuleb kokku siis, kui purki on pandud kõik kolm komponenti. Dennis Iliadisel kompotivalmistamine 1972. aasta filmi The last house on the left taaslavastamisel ei õnnestunud. Ehmatavaid kohti filmis polnud. Muidugi võib filmile plusspunkte selle eest anda, et ei kasutatud klassikalist mudelit “on vaikne ja pinge kruvitakse haripunkti -> kõlab mingi kahtlane hääl -> pinge tõuseb -> ekraanile jookseb kass, kes tegi kolinat -> pinge tõmmatakse näiliseltmaha -> ekraanile ilmub mõrvar -> kõik kinosaalis olevad neiud-naised kiljuvad”.  Samamoodi polnud see film jälk, sest pähelöödud haamreid ja turvavööga kägistamisi on ka enne nähtud.

Aga filmi teeb huvitavaks just lahe kiiks, kus nö kannatanud perekonna liikmed muutuvad verehimulisteks tapjateks. Muidugi olnuks mõjuvam, kui pere tranfsormatsioon olnuks redikaalsem: isa oleks võinud hokimaski pähe tõmmata ja kannatanute verd juua ning pereema hammastega kurjategijate peeniseid otsast hammustada, kuid see pole päris selline film. Rohkem on tegu nö intelligentse õudusfilmiga ja sellest on tegelikult marukahju. Kogu kättemaks jäi veidi pinnapealseks ja mõttetuks.

last_house_on_the_left

Advertisements

One Response to “THE LAST HOUSE ON THE LEFT”

  1. Kui ma ei eksi siis vanas versioonis pereema isegi hammustas ühel vennal riista otsast.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: