TERMINATOR SALVATION

terminator-salvation-posterTerminator Salvation

Ameerika Ühendriigid

2009

lavastaja McG

osades Christian Bale, Sam Worthington, Anton Yelchin, Bryce Dallas jt.

mõttetu

Päris üllatav, et Terminaatori saaga peale 3 osa valmimist veel uue järje sai. Ise olen üritanud kolmandat osa kolm korda vaadata ja iga kord olen kuskil poole filmi peal vaatamise katki jätnud. No on lihtsalt sitt film. Isegi James Cameron ütles, et number kolm nimes Terminaator 3 tähendab seda, et ükski normaalne inimene ei suuda seda filmi kolme korraga läbi vaadata. Tõsijutt.

Siiski otsustasti kuskil kuluaaride taga filmile ka neljas osa vändata, millele pandi nimeks Lunastus ja mille lavastajapukki kutsuti härrasmees nimega McG. Olgem ausad, mees, kes varjab end nii tobeda nime taha ei saa ju sisukaid filme teha. Samamoodi nagu ei kirjuta noormees, kes peidab end Ninja Roboti nime taha, sisukaid filmipostitusi. Aga see selleks. John Connori rolli võeti praeguse hetke parim näitleja üldse elik Christian Bale. Mees on nii hea näitleja, et ta pole siiani suutnud Batmani rollist välja tulla. Nii räägib ta terve Terminaatori filmi Batmani häälega ja eraelus puhastab võtteplatse kuritegelikult ebakombetentsetest valgustustöölistest. Siiski annab maag Hannes Vanaküla lootust, et järgmiseks kevadeks suudab ta Christiani Bale`i Batmani rollist välja tuua ja ta taas normaalsete inimeste hulka tuua. Hoiame siis pöialt.

Aga filmist. Nii suvaliselt kokkuklopsitud stsenaariumi ja tegevustikku pole ammu kohanud. John Connor sõidab oma sõjasalgaga kusagil tühermaal augus asuvasse laboratooriumi. PLAHAVATUSED ja ACTION. Kõik saavad surma, John Connor sõidab minema, labori katsealune Marcus (Worthington) tuleb august välja, kõnnib üksi ringi. PLAHVATUSED ja ACTION. Marcus kohtub kahe tänavanoorukiga. PLAHVATUSED ja ACTION. PLAHVATUSED ja ACTION. Marcus kohtub Blairiga, kõnnivad. ACTION ilma plahvatusteta jne kuni lõpuni välja. Sama hästi võinuks McG teha lihtsalt 1,5 kestva lahingu, teinuks sama välja. Ainuke lahe teema oli Blairi ja Marcuse vaheline keemia- nimelt Blairile hakkas hirmsasti robot-inimene Marcus meeldima ja naise pilgust oli näha, et naine ihaleb roboseksi. Ega ei imesta ka, sest statistika järgi on robotitel veelgi suurem peenis, kui mustanahalistel. Aga kust sa sellise teemaliini arendamiseks aega leiad, kui on vaja filmi panna veel ja veel plahvatusi ja actionit.

Okei, kogu märulil tegelikult viga midagi polnud. Oli suuri võitlusi ja lähimadinat ja tagaajamisi ja Terminaatoreid ja suuri roboteid ja väikeseid roboteid ja kõike. Aga mingil hetkel viskab sisutühi madistamine ikka kopa ette.

Suure ringi küsimus: Miks oli säärases post-apokalüptilises maailmas Terminaator t-800`l ikka nö nahast Arnold Schwarzeneggeri kest? Ma saan aru, et ajast tagasi tulles oli seda vaja inimeste hulka sulandumiseks. Aga ainult robotite hulgas olles? Äkki on see mingi oksüdeerumise vastane kate, aga see on rämedalt ebaloogiline.

terminator salvation

Advertisements

One Response to “TERMINATOR SALVATION”

  1. Nahk-kest on ehk maskeerimise eesmärgiga – tuleb möönda ,et T800 on rahvamassis ikkagi vähem silmatorkav kui T600

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: