THE HANGOVER

hangover-posterThe Hangover

Ameerika Ühendriigid

2009

lavastaja Todd Phillips

osades Bradley Cooper, Ed Helms, Zach Galifianakis, Justin Bartha, Heather Graham jt

klassika

Doug (Bartha) peab oma poissmeeste õhtut Las Vegases koos Phili (Cooper), Stu (Helms) ja Alaniga (Galifuckmakra). Õhtut alustab meestekvartett Ceaser Palace hotelli katusel, kus lüüakse Jägermeistri klaasid kokku sõnadega  “õhtu auks, mida me iial ei unusta!” Ja nii ärkavad Phil, Stu ja Alan järgmisel hommikul sama hotelli luksussviidis ning kogu sviit näeb välja nagu sviidid mis jäävad maha Amy Winehouse`ist: kõik kohad on täis tühje õllepudeleid, LCD ekraanid on sissepekstud, mullivann on täis kumminukke, tubades jookseb ringi kana, WC`s on tiiger ja nii edasi. Kuid see pole veel kõige hullem- ühest kapist leiavad kolm segaduses meest tundmatu päritoluga imiku. Kui see pole veel kõige hullem- järgmisel päeval abielluma pidav Doug on kadunud. Nii haarab meestetrio beebi kaenlasse ja lähevad Patulinnast Dougi otsima ja oma eilseid sündmusi taastama.

Ausalt öeldes  selline “lällame Las Vegases, hommikul ei mäleta midagi ja hakkame pilti kokku panema” lugu toob silme ette mingisugused “Kutt, kus mu auto on” sarnased käkk-, ma julgeks isegi öelda junnfilmid. Kuid see film pole selline- tegu on terava, värske, naljaka ja täpselt parasjagu üle vindi keeratud teosega. Varem filmidega Road trip ja Old School kuulsust kogunud Todd Phillips sõnas ühes oma intervjuus, et antud filmi edu alus on näitlejate valik. Tema sõnutsi see film ei töötaks, kui seal oleks mänginud nt Jack Black ja Ben Stiller, sest nemad on nö tuntud näod ja inimestel ei teki äratundmisrõõmu. Siinkohal ei saagi muud teha, kui Phillipisiga nõustuda. Cooper, Harris ja Getafetacheese teevad geniaalsed rollisooritused. Esimene neist mängib Phili, kes on paheline algkooli õpetaja, kes peale reede õhtu viimast koolikella tõmbab lipsu kaelast ja saadab lapsed perse sõnadega “ma ei tunne teid enne esmaspäeva”. Teine neist mängib Stud, kes on naise käpa all ägisev hambaarst, kes peab Las Vegasesse minemiseks naisel suud ja silmad puru täis ajama ning iga paari tunni tagant naisele “kontrollkõned tegema”. Kolmas neist, Alan on mängurluse, narkootikumidega, alkoholiga ja kõige muuga pahuksis olev kerge kiiksuga mees. Samamoodi on äärmiselt värvikad kõik kõrvalosatäitjad, eriti meeldejääv oli maailma kõige geim gängster Mr.Chow. Sellest tüübist võiks eraldi filmi teha.

Filmi staar on tegelikult Alanit mänginud ja varem Seisa püsti komöödiatega kuulsust kogunud Galifianakis, kelle mõtteterad a la “Bin Ladeni pärast ei saa lennukis onaneerida” on lihtsalt tapvalt naljakad. Miskipärast meenustas Alan mulle Dude`i, aga ma seda kõva häälega ei ütle, sest võin vendade Coeni fännidelt vastu vahtimist saada. Samas seda julgen kõva häälega öelda, et tegu on viimase paari aasta naljakaima filmiga. Peale kohmetut algust laksab film igale maitsele nalju sellise hooga, et antud virr-varrist on endalgi järgmisel päeval pohmakas. Ting-ting-ting teeb mänguautomaat, sest Todd Phillis sai Las Vegasas Jackpoti.

hangover

Advertisements

One Response to “THE HANGOVER”

  1. haha, mulle meeldis see film. oli naljakas, hoidis pinget üleval ning mingeid labaseid nalju seal ei olnud (eriti ?)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: