TRANSFORMERS: REVENGE OF THE FALLEN

transformerid 2 posterTransformers: Revenge of the Fallen

Ameerika Ühendriigid

2009

lavastaja: Michael Bay

osades Shia LaBeouf, Megan Fox, Josh Duhamel, Tyrese Gibson, Kevin Dunn, John Turturro jt.

halbEt kõik ausalt ära rääkida, nagu oli, pean ma alustama sellest, et Jaanipäevast jäi mul alles pakk odavat Hispaania pakiveini ja nüüd Limonaadikinno minnes sai see ettenägelikult kaasa võetud. Oli tegu minu esimese kokkupuutega autobotide ja decepticonidega, sest esimene film jäi õigel ajal nägemata ning väidetavalt olla see peadpööritavalt raju olnud. Samas kuskilt teleka- või arvutiekraanilt võimsa filmi nägemine on võrreldav laiades pükstes, lohvakas kampsunis ja läki-läkiga Megan Foxi nägemine: üldmulje saab kätte küll, kuid kogupauk jääb kätte saamata. Nii tunduski, et parim viis Transformeritega tutvuse sobitamiseks on antud teine film alapealkirjaga Langenute kättemaks. Ja kuidas sa ikka esmakohtingule ilma kingituseta lähed- nii sai koolidiskodelt saadud vilumusega WC`s kokku segatud mahe odavveini ja Coca-Cola segu.

Kui juba Megan Foxile jutt läks, siis see tšikk on 100% uus Angeline Jolie. Iga 15-aastaste poiste põlvkond vajab oma brünetti, perfektse keha ja imemishuultega naisiidolit ja Jolie on selleks rolliks paratamult liiga vana. Teatavasti pole äravajunud tissidega naised, kes filmides oma lapse ära kaotavad, seksikad ja Jolie enam FHMi kaanetüdrukuks ei kõlba. Naiste jaoks on karm bisnis see sõubisnis. Meestel on hulka lihtsam- 15-aastased tüdrukud võivad ilma raskemate tagajärgedeta Brad Pitti vanuseid mehi vaadata. Samas kui 15-aastasele poisile meeldib kolmekümnendate eluaastate keskel olev naisterahvas, siis on kuri karjas. Järgmisena hakkab ta internetist MILF-pornot vaatama ja ei lähe palju mööda, kui poisist on saanud naabrivanatädi ihalev pervert. Samas Megan Foxil on üks pisitilluke, pea tähelepandamatu viga: ta ei oska näidelda. Kui ta on suu kinni ja upitab on tagumikku tsikli peal või võtab oma tsiklikostüümi seljast või jookseb aegluubis, siis on kõik korras. Aga niipea kui ta suu lahti teeb… Piinlik värk.

Aga jäägu see Megan Fox kus see ja teine, sest selle filmi peategelased on robotid. Minusugusele algajale transformerile olid esmaminutid šokeerivad: AUTOD MUUTUSID ROBOTITEKS! Tõesõna, noh. Vägev. Eks see lahingute virr-varr veidi ülepingutatud ja hoomamatu oli, kuid see on teada järjefilmide tüüpviga: rohkem plahvatusi, kiirem action ja ei ühtegi mõtet. Varsti muutusid ka köögis leiduvad kodumasinad robotiteks. Nüüd sa mõtled: “Ainult see puuduks, kui inimesed robotiteks muutuksid.” Võta näpust, hiljem muutus ka üks noor ja litsakas näitsik robotiks.

Kuid üsna pea hakkas mul igav ja ma tegin natuke statistikat filmi kohta:
* naljakaid nalju filmis: 1
* tõsiselt lahedaid võitlussteene: 1
* Megan Fox hüppab aegluubis liiva sisse: 3
* röster muutub robotiks: 1

Kuskil poole filmi peal trasformeerus ärajoodud vein minu organismis uriiniks ja nii seadsin sammud WC`sse. Tagasitulles avastasin ma ukse kõrval sildi “kinosaali saab tagasi ainult koos saalitöötajaga, kinopileti ettenäitamisel”. Pilet oli mul täiesti olemas, kuid saalitöötajat mu silmad järgmised 10 minutit ei kohanud. Tammusin tuimalt mööda korrust ringi, vaatasin nõutult lukus kinoust ja olin valmis hüppama ükskõik millisesele teisele seansile. Kuid minu õnneks/õnnetuseks läks keegi just Transformerite seansilt tualetti külastama ja ma sain õnnelikult kinosaali tagasi. Samas seda naist ma enam naasmas ei näinud: ju jäi temagi ukse taha kinni ja ei leidnud ühtegi kinotöötajat. Kui sa loed seda, siis võta teatavaks, et sa ei jäänud millestki ilma. No see film venis ja venis ja venis. Üle kahe ja poole tunni täpselt samasuguseid sisutühje lahinguid koos halva näitlemise ja klišeedest kubiseva sisuga. Peab ikka vägisi esimese osa üle vaatama, kas see oli samasugune Disney stiilis käkk.

transformerid 2

Advertisements

4 Responses to “TRANSFORMERS: REVENGE OF THE FALLEN”

  1. hea post. sellega on minu infonälg selle filmi suhtes enam kui rahuldatud.

  2. Ah jäta nüüd, ma arvan et see film on küllaltki naljakas, kui kõige selle ajuvabaduse, idiootsuse ja katkise sisu üle läbi pisarate lihtsalt naerda. Väga hea post.

  3. Hehe, väga humoorikas lugemine, küta aga samas stiilis edasi.

  4. Siis ma tegin ikka õigesti, kui eile kinno Robotite asemel Pohmakat vaatama läksin.
    Foxi kirjeldus on hea!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: