BRÜNO

bruno_posterBrüno

Ameerika Ühendriigid

2009

lavastaja Larry Charles

osades Sacha Baron Cohen jt

okei

Brüno on Austria vaste Urmas Väljaotsale- stiiliguru, kelle soovituste najal riietub kogu riik (te ju ikka järgite riietumisel Urmas Väljaotse nõuandeid, eksole?). Kuid vastupidiselt Väljaotsale juhib Brüno saksa keelsete riikide (välja arvatud Saksamaa) kõige populaarsemat moesaadet “Funkyzeit mit Brüno”, kus Saksa tekno saatel otsustab Brüno , kas asi on “in oder aus”. Kuid peale Milaano moe-etendust, kus mees oma übermoodsa takjaülikonnaga kaose tekitab, vajub Brüno elu kokku. Stiililooja ja riigi esihomoseksuaal kaotab oma töö, armastatu ja reputatsiooni. Kõik kaotanuna pakib Brüno asjad kohvrisse ja sõidab Ühendriikidesse, et saada maailmakuulsaks.

Kavala juudina teab Sacha Baron Cohen, et töötavat ärimudelit ei lõhuta ja nii kopeerib Brüno oma ülesehituselt Borati filmi: Oma riigis kuulus ajakirjanik läheb oma assistendiga Ühendriikidesse, teeb seal intervjuusid nii kuulsuste kui ka tavainimestega. Reaalse elu intervjuud seotakse osavalt näideldud lugudega ning lõppeks läheb kõik hästi.

Kuid siiski ei küündi Brüno Borati tasemele. Kui Borati intervjuud inimestega olid (näiliselt) reaalsed, siis Brüno on üdini võlts film. Montaazikäärid on lõiganud  igas intervjuus sobiva ja šokeeriva vastuse, kuid mis on sellise filmi point? Nii võib lihtsalt Windows Movie Makeriga intervjuusid hekseldada, tulemus tuleks sarnane. Kui Borati filmis oli mõte sees ehk Ameeriklaste väikluse ja sallimatuse peegeldamine, siis Brüno on puhas Sacha Baron Coheni egotripp. Jah, ma nüüd tean, et herr Cohen julgeb terroristile öelda, et Osama Bin Laden näeb välja nagu kodutu jõuluvana ja julgeb alasti ronida jahil oleva rednecki telki. Tore teada.

Aga siiski ei saa üle ega ümber sellest, et film on naljakas. Suurel ekraanil teknomuusika taktis tiirlev Brüno peenis tõi mul veini ninasõõrmetest välja ja oli ka teisi häid kohti. Kuid kogukompott jäi siiski lahjaks.

Nüüd on Cohenil Da Ali G Show tegelased otsas. Huvitav millega mees järgmisena välja tuleb (kui tuleb)? Redneck TV saatejuht Brian, kes vihkab neegreid ja on maailma kõige kõvem Motörheadi fänn või midagi säärast? Jään ootama.

Mis on ühist Bonol, Chris Martinil, Elton Johnil, Snoop Dogil, Sting ja Slashil? Nad olid kõik nõus lolli mängima ehk laulma Brüno lõpoloo ajal. Esimesest viiest saan ma aru, sest nad on kõik edevushoorad, kes teevad ükskõik mida, et pilti pääseda. Aga ka sina, Slash?

bruno

Advertisements

8 Responses to “BRÜNO”

 1. Mind häiris, et filmitegijad ei olnud vaevunud ära õppima “ü” tähe hääldust. Sakslased hääldavad “ü” ilusasti välja, aga filmis oli “bruno” ja “bruno”

 2. aiai, brüno on imo viimaste aastate parimaid komöödiaid ja peajagu boratist üle..

 3. to Nirti

  Imelik värk oli selle Ü värgiga jah, sest näiteks Coheni saksa keel Brünona wenn sie spricht mit Lutz war sehr gut.

  to doktor Z

  Sellist jama on raske kommenteerida 🙂

 4. tegelt jääb mõistetamatuks, et miks see lõpulaul halb oli? või miks ei tohiks laulja nalja kaasa teha?

 5. Lõpulaul polnud halb. Minu meelest ei tohiks minna muusik, kui ta tahab, et teda tõsiselt võetaks, mingisuguse komööda lõppu jorisema. Selline “vaadake mind, ma olen tähelepanuhoor, ostke mu plaati” mekk on asjal lihtsalt juures. Samamoodi nagu Eestis ei roni tõsiseltvõetavad muusikud Reporterisse lolli mängima.

 6. Mulle see lõpulaul meeldis, muide. 🙂

  Pidin ennast oimetuks naerma kinos, kui Borat oma sulekostüümis seal ringi keksis ja Elton mingi ägiseva mehhiklase kukil kükitas, irw.

  Tuleks võtta asja veidi vabamalt või… Ei usu, et nad seda muuks tegid kui lihtsalt nalja pärast. Muusikud võivad ju pullida ka vahepeal.

 7. muarust oli sel lõpulaulul ju väike eneseiroonia mekk mann. ei viitsi nüüd küll täpsemalt järgi vaatama hakata, aga vähemalt Bono, Sting ja Elton on küll parajad maailmapäästjad kõik. Panid lihtsalt kaasvõitleja ponnistusele õla alla.

 8. … ja peale selle on kõik päriselus arvatavasti coheniga head semud, et miks mitte sõbra filmis natuke püksikummi lõdvemaks lasta?

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: