PROPOSAL

proposal-posterProposal

Ameerika Ühendriigid

2009

lavastaja Anne Fletcher

osades Ryan Reynolds, Sandra Bullock jt.

mottetu

Kui su partner töötab kinos, siis sellel on mitmed eelised. Näiteks see, kui sul hakkab kesklinnas jalutades igav, siis võid alati temaga kinno jalutada ja mingit filmi vaadata. Põhiline eelis on muidugi see, et sa saad tasuta kinno ja hoiad rämedalt raha kokku ja saad õlut osta selle raha eest. Aga nagu vanad inimesed teavad- pole halba ilma heata. Nimelt tekib sageli kiusatus igasugust saasta vaadata: Hannah Montana, Inglid ja Deemonid ning muud säärane pullireo. Kui eelmainitud filmidest sai eemalehoitud, siis mingisugusel hetke ajel sai vaadatud filmi Proposal ehk Ettepanek. Hetkeajel tähendab minu puhul muidugi seda, et ma olin ära joonud 3 minipurki veini ja hirmus kinoisu tuli peale. Kas te olete ka tähele pannud, et veini villitakse tänapäeval absoluutselt igale poole. Jube, Kalev Keskkülale küll selline asi ei tohiks meeldida. Samas need 250 milliliitrised purgid Hispaania veiniga olid päris head. Vanalinna Rimi kõrval olevast poest saab osta, 15 krooni tükk. Soovitan. Kusjuures samas poes müüdi 275 milliliitrises plastikpudelis 777 veini. Fakk yeah, see nägi nii rõve välja, et seda peab ostma!

Okei, nüüd läks jutt veidi rappa. Proposal on romantiline komöödia, mille sisu on ühe lausega selline: “Raamatukirjastaja Margareti ähvaradatakse riigist välja saata ning selle vältmiseks loob ta võltssuhte oma assistent Andrew`ga- et kurjad ametnikud asjast haisu ninna ei saaks peab “noorpaar” minema mehe vanemate juurde Alaskale ja seal suhet mängima.”

Vahete-vahel toimivad asjad, mis eraldivõttes on jubedad, koos väga hästi. Näiteks Viljandi on mõttetu linn, folk on jõle muusika, aga Viljandi Folk on mõnus jämmüritus. Või siis Küprose pakivein on jälk ja Coca-Cola on jälk, aga koos tekitavad nad mõnusa joobe. Või siis must on mõttetu värv ja Q on mõttetu täht, aga koos on nad Eesti läbi aegade lahedaim bänd Must Q.

Täpselt sama lugu on Sandra Bullocki ja Ryan Reynoldsiga. Bullock on peaaegu pensioniealine daam, kes käib koos Michael Douglasega AMKONPNK* kokkutulekutel ja on viimase kümne aasta jooksul umbes ühte normaalsesse filmi sattunud. Ryan Reynolds on mõttetu moosinägu, kes sebis Scarlett Johanssoni ära. Ajab raevu küll. Samas koos nende tandem töötab ja töötab üllatavalt hästi. Kuigi Bullock võiks Reynoldile ema eest olla (kui ta oleks 12-aastaselt sünnitanud), siis nende vahel on keemiat. Kahju ainult, et 90% naljadest olid stiilis- Bullock teeb midagi rumalt, mille peale Reynolds ütleb “jaa-ah”. Kuid halvemast päästab ära Betty White, kes on särtsakas ja naljakas ja haarab teisedki kaasa. Häbiväärne lugu, et filmi parimad naljad teeb 87-aastane naine. Nooremal põlvkonnal pole absoluutselt austust vanemate inimeste vastu.

*Anonüümne “Mu karjäär on nii perses” näitlejate klubi

proposalBullock ütleb midagi rumalt – Reynold ütleb “jaa-ah”

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: