PAUL BLART: MALL COP

paul blart. mall cop. posterKaubanduskeskuse kangelane

Ameerika Ühendriigid

2009

lavastaja Steve Carr

osades Kevin James, Jayma Mays, Keir O’Donnell, Bobby Cannavale jt.

uskumatu

Viimasel ajal ei viitsigi muust kirjutada, kui kinos nähtavatest filmidest. Sellisel kirjutamisel on ju oma ühiskonda parandav funktsioon. Nimelt tuleb praegu surutis uksest ja aknast sisse- olukord on isegi nii hulluks läinud, et peale Viljandi Folki oli mul mitu päeva kõhus surutis (õnneks aitas Smecta välja). Samas võib mõni inimene oma rumalusest kinno minna ja raha kulutada saasta vaatamisele. Pärast on inimene ilma sajakahekümnest kroonist ja heast tujust. Siin tulengi appi mina- tõmban aluspüksid retuuside peale a la vanakooli Batman ja hoiatan inimesi blogi kaudu halbade filmide eest.

Sellist sitta nagu Kaubanduskeskuse kangelane pole ma tükil ajal näinud! Nüüd ei saa keegi öelda, et teda pole hoiatatud.

Adam Sandleri produtsenditöösee tuleb alati äärmise ettevaatlikkusega suhtuda, kuid selle filmi algmaterjal on tegelikult päris häid võimalusi pakkuv. Kui juba filmi aluseks võtta Die Hardi stiilis teosed, kus üks hea (antud filmis paks turvamees P.Blart) on vastamisi trobikonna pahadega (elik ekstreemsportlastest kurikaeladega), siis võinuks ju rohkelt viidata klassikaks saanud filmidele. Aga ei, selle asemel mõnitatakse poolteist tundi ühte paksu meest. Ja seda tehakse nii labaselt, et see lihtsalt pole naljakas. Lisaks  lausdebiilsetele naljadele on filmi stsenaariumit kirjutama pandud lausdebiilid või äärmisel juhul šimpansid: kogu sündmustik oli täiesti ebaloogiline ja täis vigu. Tavaliselt ma suudan komöödiate puhul selliste vigade peale silma kinni pigistada, aga selles filmis ajasid need mind lihtsalt närvi.

paul blart. mall cop

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: