9

91 9 imdb’s

Ameerika Ühendriigid

2009

lavastaja Shane Acker

tegelaste hääled Elijah Wood, Jennifer Connelly, John C. Reilly jt.

okeiAnimatsioon “9” treiler võib vabalt olla aasta kinotüng. Filmi treiler on nunnu klipp, kus suurte silmadega nukud võitlevad pähhide robotitega maailma päästmise nimel. Kuid film ise on nunnususest sama kaugel kui Edgar Savisaar normaalsest mõtlemisest.

Kartulikotimaterjalist tehtud nukk ärkab üles kõledas ärklitoas. Põrandal lamab surnud kitlisse riietatud hallipäine mees ja akna taga on purustatud ja rusudes linn. Nukk, kelle seljal on salapärane number 9, proovib leida midagigi elusat, kuid lähim märk elust on auto, kus istub surnud laps surnud ema süles (surnud laps ema süles, no mida perset?). Niimoodi ringikomberdades leiab ta lõppeks endaga väliselt sarnase kaasnuku, kes kannab seljal numbrit 2. Peagi selgub, et inimeste ja robotite vaheline võitlus on hävitanud maailmast kõik elusa. Noh, laias laastus võinuks filmi nimi olla ka “Terminaator 5, Robot võitsid, kõik on perses”. Inimestele on ikka meeldinud mõelda, et kunagi tuleb üks messias või väljavalitu või ükskõik, kuidas teda nimetada, ja päästab maailma. Sama lugu on nukk üheksaga, kes võtab kaoses asjad kätte ja muudab vee veiniks elik antud filmi puhul robotid plekipuruks.

Ausalt öeldes on filmi vaatamisest nii palju möödas, et ma ei mäletagi mis mulle spetsiifiliselt meeldis ja närvidele käis. Põhimõtteliselt oli filmi parim külg silmapaitav visuaalne külg. Nõrgaks küljeks oli kõik muu ja tegelikult on jube kahju, et täit potensiaali suudetud ära kasutada. Samas see visuaalne pool oli niiiiii seksikas, et tegelikult on pohhuj, et stsenaarium on auklik, dialoog on nüri, film muutub lõppuks tüütavaks ja muu säärane häiriv tühi-tähi.

92

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: