DISTRICT 9

district19. rajoon imdb’s

Ameerika Ühendriigid/Uus-Meremaa

2009

lavastaja Neill Blomkamp

osades Sharlto Copley, tulnukad jt.

okei

Mulle hullupööra meeldivad mängufilmid, mis on üles võetud niiöelda dokfilmina. See, kuidas näitlejad suhtlevad kaameraga annab sellistele filmidele ja seriaalidele meeldiva kiiksu juurda. Igasugused Briti kontorid ja Treilerpargi poisid oleks hoobilt mõttetud komöödiasarjad, kui neil antud mõõde ära võtta. Sestap oli mu üllatus suur, kui antud film hakkas samamoodi kinokardinal jooksma. Ning olgem aus, filmi algus on geniaalne, naljakas, põnev, huvitav, sotsiaalkriitilise taustaga, … , … (prindi mu blogitekst välja ja lisa ise punktiirile kiitvaid omadussõnu). Oleks mul mobiil, millega saab internetis käia ja twitterikonto, siis ma oleks mobiiliga twitterisse säutsunud “Rajoon 9 on parim ulmefilm üldse.” Aga kuna mul kumbagi elutähtsat vidinat pole, siis ma pidin lihtsalt kaasvaatajat iga 3 minuti tagant sakutama ja ütlema: “See on nii sitaks hea film.” Kuid nagu ütles Kaarel Kose, kui Must Q laiali läks, et kõik hea saab kord otsa.

Filmi esimene kolmveerandtunni keskmes oli niisiis maale hädamaandumise teinud ja nüüd Johannesburgi slummi elama jäänud tulnukate väljatõstmise korraldamine Wikus van de Merde (Sharto Copley elik tulevane A-Rühma H.M.Murdock) poolt. Nagu sisserännanud ikka, on ka tulnukad mittesoovitavad naabrid, kes veedavad oma päevi põhiliselt prügikastidest toitu otsides ja muid tulnukategemisi tehes (Ninja Roboti kostüümivimpli võib sellel aastal varakult välja anda, sest tulnukad näevad tõsiselt lahedad välja) Nii saab Multi-National Unitedis töötava van de Merde ülesandeks tulnukate kolimine linnast eemale. Loomulikult tekib sellega probleeme ja janti kui palju. Kuid ühes majas läbiotsimist tehes piserdab agar ametnik endale näkku musta ollust ja kogu filmi laguneb laiali. Kogu eelmainitud geniaalsuse asemel vallutab ekraani tobe huumor, tavalised märulistseenid ja ebaloogilised süžeekäigud. Vägisi jääb selline mulje, et härra Blomkamp oli kõik oma mõtted juba varem valminud lühifilmi pannud ja täispika filmi jaoks jäi nutti ja ideid väheks. Kahju.

district2

Advertisements

One Response to “DISTRICT 9”

  1. […] ja Muusikast: District 9 Forza, Citizen Forza: District 9 (2009) Ninja Roboti filmiblogi: District 9 Fletchu… ja filmid: District […]

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: