PANDORUM

pandPandorum imdb`s

Ameerika Ühendriigid

2009

lavastaja Christian Alvart

osades Dennis Quaid, Ben Foster, Cam Gigandet , Cung Le, Antje Traue jt.

okei

Et kõik ausalt ära rääkida, nagu oli, pean ma alustama sellest, et mul oli enne kursuse pidu paar tundi vaba aega. Nii mõtlesingi, et löön aega parajaks hämaras kinosaalis istudes. Kuid Plazase jõudes selgus, et ainus film, mida ma näinud pole ja ajakavaga klapib on Pandorum. Ausalt öeldes ei teadnud ma sellest filmist midagi peale selle, et filmi postril on mees, kellel tulevad ussid peaõõnsustest välja. Kuid just tänu sellele teadmatusele sain ma  aasta kinoehmatuse.

Filmi alguses läks kõik ilusti. Bower (Ben Foster) ärkab üles hüperunest tühjas kosmosejaama piloodiruumis. Tõmbab enda küljest lahti juhtmed ja proovib ringi konnates asjast sotti saada. Kuid piloodiruumi uksed on suletud ja terves laevas pole märki elutegevusest. Ja siis see juhtuski. Äkki läks lahti üks kapsel, mille peale oli kirjutatud Leitnant Payotn, ja sealt kukkus välja DENNIS QUAID. Ma kiljatasin, ajasin joogi põlvedele maha ja karjusin üle saali:”Miks keegi ei öelnud, et filmis mängib Dennis Quaid!” Okei, tegelikult ma viimast asja ei karjunud, aga jope panin küll selga ja mõtlesin, et lähen küsin raha tagasi. Igal Quaidi filmil peaks olema punane silt “Hoiatus, filmis mängin läbi aegade kõige kõvem näitleja Dennis Quaid.” Pagan võtaks, see mees on filmides nii lahe, et mul hakkab sellest alati füüsiliselt halb. Kui on vaja presidendi elu päästa, siis hüppab just tema kuuli ette. Muidugi juhul, kui ta ise pole president, kes on õigluse ja ülluse kehastus. Kui on vaja juhtida maailma kõige kõvemat sõdurirühma, siis tema on selle juht, sest ta on kõige kõvem mees maailmas. Kui maailma hakkab hävinema, siis tema ei karda, vaid päästab kõik, mis päästa annab. Ühesõnaga mees on alati kõige targem, kõige kõvem, kõige kurjem, kõige kavalam ja nii edasi. Õõõõh. Et mitte spoilerdada, siis ma ei ütle ette, kas antud filmis oli mees kõige vapram, kõige halvem või kõige targem tegelane. Kuid kuidagi suutsin ma end siiski rahulikuks sundida ja ei läinud piletimüügioperaatorilt raha tagasi nõudma.

Film Pandorum on säherdune vaese mehe Alien nagu neid aastast tükki paar ikka välja tuleb. Teate küll neid filme, kus terve aja on tunne, et Sigourney Weaver hüppab kohe-kohe nurga tagant välja. Kuid Weaverit ei tulnud, vaid tuli üks teine tumedapäine kõva ja metsik naine, aga asi seegi. Ah, ma parem ei hakka filmi sisu ümber jutustama, sest loo samm-sammult ülesehitamine oli kohati päris kaasahaarav.  Pandorum kui õudusfilm oli kahjuks kräpp nagu Kalevi kommid, kuid sci-fi`na veidi isegi mekitav a la Laima kommid parafraseerides Eesti esileedit. Lisaks Dennis Quaidi väljailmumisele oli filmis veel ainult üks ehmatav koht, kuid seegi oli väljamängitud helitugevuse järsule muutmisele. Teate küll “vaikus->muusika kõrvaveristavaks” trikki. Ulmefilmide, kasvõi ainult Hollywoodi ulmefilmide, pürgmiseks jäi filmis ideid ja sügavust vajaka. Kuid ajaveetmiseks (minu puhul siis sõna otseses mõttes) käras küll.

pandoorum

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: