CLOUDY WITH A CHANCE OF MEATBALLS

cloudy1 Taevast sajab lihapalle imdb’s

Ameerika Ühendriigid

2009

lavastajad Phil Lord ja Chris Miller

eestikeelsed hääled Jaak Prints, Mirtel Pohla, Ain Lutsepp, Ivo Uukkivi, Tiit Sukk jpt.

okei

Taevast sadava toiduga on mul endalgi kokkupuuteid olnud. Kümnenda klassi rebasteristimine koosnes põhiliselt pähepotsanud munadest, kaladest ja odekolonnivihmast. Sellest Keila Gümnaasiumi rebasteretsist või mõnest muust toidusõjast inspireerituna animeerisid Columbia Pictures’ ja Sony Pictures Animation’s 3d animatsiooni noorest leidurist Flint Lockwoodist.

Flint on kokku meisterdanud trobikonna leiutisi, mille esitlused on alati lõppenud kaosega- olgu nendeks lindrotid või aerosool-tossud. Kui ühel päeval tekib Flintil idee, mis ei saa valesti minna ja ehitab masina, mis muudab vee toiduks (Palju lahedam olnuks muidugi masin, mis teeb sitas saia ja filmi nimi olnuks siis “Aias sadas saia”). Nagu karta võib läheb ka seekord midagi valesti. Flint, tema isa, linnas toimuvat raporteeriv ilmatüdruk ja teised linna elanikud peavad maailma päästma rämpstoidutormist enne kui hilja.

Üsnagi mõttetu ja etteaimatava loo suudavad päästa mitmed muigama ajavad naljad, mis filmis aeg-ajalt ekraanile hüppavad. Eks naljade maksmapääsvusesel oli suur osa ka dubleerijatel, kes seekord on teinud suurepärast tööd. Ma esimest korda naersin dubleeritud filmis sõnaliste naljade peale. “Müts maha teie ees” Prints, Pohla, Sukk ja teised.

cloudy2

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: