PANGARÖÖV

pangaröövposterPangarööv imbd`s.

Eesti.

2009.

lavastaja Andrus Tuisk.

osades Hannes Kaljujärv, Henri Kuus, Karin Tammaru, Marilyn Jurman, Indrek Taalmaa jt.

uskumatuUuema aja Eesti filmid võib jagada kaheks: 1. Sügavmõttelised filmid Õunpuult ja Keeduselt. 2. Marilyn Jürmani tissifilmid. Pangarööv kuulub teise kategooriasse ja Jürmani tissid on tasemel nagu alati. Kahjuks on Jürmani tissid ka ainsad positiivsed asjad kogu filmi juures.

Filmiga seoses oli ka paar muud humoorikat seika. Näiteks peale paari filmi mahategevat kirjutist asjatundjate poolt käis filmi lavastaja Andrus Tuisu telekanalist telekanalisse ja selgitas, et film tegelikult on hea ja kriitikud pingutavad üle. Kogu see trall jättis mulje, et Pangaröövi mutta tampimine (näiteks Margit Adorfi) poolt on kaval reklaamitrikk, et filmi ikka piisavalt meediakajastust saaks ja tegelikult on film päris mahe suutäis. Meediakajastust saigi film rohkelt ja vaatajanumbridki on Eesti filmi kohta korralikud. Kuid kurb lugu on see, et see film on kräpp (damn you Evelin Ilves minu kirjakeelde võõrkeelse parasiitsõna toomise pärast)

Kui filmi tehnilisele poolele pole nagu midagi ette heita, kuigi pole ka kiita midagi, siis filmi stsenaarium on  jube. Kui igavad ja miljoneid kordi nähtud süžeeliinide peale võiks veel silma kinni pigistada, no Eesti film siiski, siis puiste dialoogide puhul ei aita ka kõrvade kinnipigistamine. Filmis polnud ühtegi tegelast, kes rääkinuks vähegi reaalselt. Elukauge tekst muutis hoobilt ka tegelased ja kogu tegevustiku täiesti jaburaks. Tuleb endine vang pulma, röövib pruudi ja 20 inimest lihtsalt vaatavad tuimalt ringi, öeldes üksi jäänud peigmehele “Pole midagi”. Pole midagi? Või siis see seksistseen. Või hääletusstseen. Või Jurmani tegelaskuju kodustseen.

Ja mis värk Homenja muusikaga oli? Kas see pidi naljakas olema?

Ja mis värk selle ajas hüppamisega oli? Sõidul Tartusse suudab ilm olla päikseline, paduvihmane, täiesti kuiv,hämar, selge, pilvine. Vahepeal keeratakse tee pealt ära, järgmine stseen ollakse teel tagasi jne. Kui on road-movie, siis võiks vähekenegi reaalsust asjal olla.

Ma pole veel kunagi olnud nii lähedal kinost poole pealt lahkumisele. Ma panin isegi jope selga, kuid sisimas oli lootus, et äkki läheb film lõpule poole paremaks ja võtsin jope uuesti seljat. Ei läinud paremaks. Võite julgelt kinosaalist peale Jurmani tisside nägemist lahkuda.

pangarööv

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: