PÖFF 2009: UN PROPHETE

prohvetposterProhvet imdb.com`is

Prantsusmaa

2009

lavastaja Jacques Audiard

osades Tahar Rahim, Niels Arestrup, Adel Bencherif jt.

5- äge

Un prophete elik maakeeli Prohvet on tänavu löönud Euroopas laineid. Väiksesest Prantsusmaa linnast nimega Cannes tõi film ära Grand Prize of the Jury auhinna ja Euroopa Filmiauhindade jagamisel on Prohvet 6 nominatsiooniga enim nominatsioone saanud film. Kogu lainetus Euroopas on kindlasti ka asja eest, sest tegu on üsna tummise filmiga.

Vanglasari OZ kohtub Scarface`ga Prantsusmaa vanglas, kui trellide taha satub Malik El Djebena. Ilma ühegi tutvuseta vanglas olev noor Araablane loodab oma aastad ära istuda rahulikult ja proovib hoiduda tema ümber toimuvatest võimumängudest. Kuid ühel hallil sügispäeval panevad vanglas võimutsevad Korsiklased Maliki fakti ette: tapa vanglas istuv tähtis tunnistaja või sured ise. Ja ega noorel mehel polegi lõppeks muud võimalust, kui kaasvang külmaks teha. Vastutasuks saab noormees Korsiklaste gängi kaitse alla ja hakkab sealsete sidemete ning tööotsade abil end vaikselt üles töötama.

Alustama peab kohe sellest, et mulle vanglafilmid ja kurjategijate Inetu Pardipoja filmid meeldivad. Säherdused kurjategijate samm-sammult karjääriredelilt ülespoole rassimised on alati huvitavad ja selles mõttes pole ka Prohvet erand. Jacques Audiard ei hellita oma linateoses ja topib kahetunnisesse purki kõik klassikalised stseenid, mis ühes säärases purgis olema peavad. Gängide vastasseisud, mõrvad vanglas ja tänaval, peaaegu homostseenid, salakaubavedu. Nimeta aspekt, mis ühes vanglafilmis olema peab ja see on olemas. Klassikaline vanglafilm nii sisult kui ka vormilt, kuid samal ajal ka neetult hästi tehtud.

prohvet

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: