Ninja Roboti TOP 6: PÖFFi elamused

pimedate ööde filmifestival

Käesolev nädal on ajalisel skaalal olnud üsna hullumeelne- vaba aega kui sellist pole üldse ja ka koolis käimiseks pole aega jätkunud. Kinno jõudmisest või blogi kirjutamisest ei tasu rääkidagi. Kusjuures nädal aega ilma kinota võib vabalt olla kõige kuivem näitaja viimase poolaasta jooksul. Vabalt võib ka mitte olla, mine sa tea. Igatahes algselt oli plaan selline, et lasen seekordse “Nädalavahetuse eri” lihtsalt üle või teen säästupostituse lingiga Stevie Wonderi twitteri postitusele. Kuid kuna Kirde-Euroopa suurim ja glamuurseim filmifestival on juba ukse taga, siis otsustasin seekordses “Nädalavahetuse Eris”, mis taaskord libises esmaspäeva varahommikusse, kirja panna 6 PÖFFi elamust.  Kuna tund on juba hiline, siis erilise ajugümnastikaga ma tegelema ei hakka ja sestap on valik üsna suvaline ja mittetäielik.

6. Ex drummer

Okei, Ex drummeri valik antud nimistusse on väga rändom ja tehtud rohkem selleks, et ma saaksin sõna rändom kasutada. Päris rändom jutt tuli.

5. Dasepo vallatud tüdrukud ja Eesti tropid noorukid.

Üsna kreisi Lõuna-Korea film on kestnud pool tundi ja äkki hakkab geelipeadest/noortibidest koosnev kümnepealine eesrida kihelema “Oh, kas film on juba läbi” ja “No millal see pask läbi saab?” Ning samas tempost jaurasid noored kuni filmi lõpuni, kusjuures nende manitsemine ja käratamine ei aidanud. Antud seanss konkureerib tõsiselt mu kõige halvemale kinoelamusele.

4.  Armumine Sigur Rosi

Räigelt täistuubitud Von Krahli saal ja film “Heima” bändist, mille kõõrdsilmne laulja on veel koledam kui mina ja kes proovib kitarri poognaga vägistades jõle diip olla. Polnud just paljulubav kooslus. Kuid paari esimese kaadriga muutus kõik ja ma kirgastusin. Sigur Ros hingab sõna otseses mõttes loodusega ühes taktis, vähe sellest Sigur Ros paneb looduse endaga ühes taktis liikuma. Film, mis haaras mind Kristjan Palusalulikult enda tugevasse haardesse ja lasi lahti alles peale lõputiitreid.

3. Hiirvaikne valss Bashiriga

Film Valss Bashiriga tegi näiliselt võimatut. Kahe tunni pikkune film lõppes nii löövalt, et terve saalkond jäi veerand minutiks haudvaikseks. Ma ei mõtle selle all vaikust, kus saalis paar inimest sosistavad omavahel või sahmerdavad oma kohal. Tegu oli tõepoolest totaalse vaikusega, kus kinosaalis üksi inimene ei teinud mitte ühtegi piuksu ja ükski inimene ei liigutanud mitte ainsatki lihast. 500 inimese üheaegse vaikimise ja “puuga pähe saamise” võimsusest ja tähendusrikkusest saab ainult siis aru, kui ühe korra sellisesse olukorda satud.

2.  Naer Musta lambaga

“Naer on nakkav” tundus kuni filmi Must Lammas nägemiseni tobe ja tühine sõnakõlks. Kuidas saab naer nakkav olla, et see seagripp pole. Kuid võta näpust. Poolteist tundi lakkamatut naeru koos rida tagapool istuva härramehega. Kusjuures lõppeks oli üsna selgusetu, kas me naersime filmi või üksteise naermist.

1. PÖFFi algamine.

PÖFFi korralikult ettevalmistatud külastamine on märksa keerulisem protsesse, kui see pealtnäha tundub. Ettevalmistusprotsessi käigus pead kõigepealt läbi töötama paarisaja nimetuse pikkuse programmi, siis end läbi raiuma ajakavast ja arvestama, et sa jõuaks ikka igale poole kuhu vaja ja et sul oleks oma naispoolega ikka samad õhtud ilusasti vabad. Exceli tabelid, markeriga täisringitatud A4 paberid, segadused ja paanika oma tavalised märksõnad ajakava koostamisel. Sestap on jõle hea tunne ja elamus omaette, kui PÖFF lõppeks algab ja saad lihtsalt filminautlemisele keskenduda.

* arvatavasti on tekstis ca miljon kirjaviga, aga ma ei viitsi seda üle lugeda ja lähen magama.

aivar pohlak kitarriga

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: