PÖFFi päevik: 27. november

Tänase päeva saagiks jäi kaks filmi. Millalgi peaks neist ka korralikud blogipostitused tegema, aga eks see jääb tulevikumuusikaks. Esimene nähtud film Ühistransport oli Senegali rõõmsameelne muusikal. Üldiselt oma olen inimene, kes silmaotsastki ei salli muusikale ega midagi nendega seotut (kui Jesus Christ Superstar välja arvata, mis on lihtsalt geniaalne. Kaasaarvatud film). Aga Babtiste Bouquini muusika saatel kestnud 50 minutiline sõit Dakarist Saint Lousi oli head tuju tekitav. Mustale mandrile omase räpasuse taustal rõõmsad tantsud, armumised, huumor jne.

Teiseks filmina sai mu väsinud silmi paitada Hispaania jaburõudukas bimbomõrrast elik Sexykiller. Teatavasti on filmid, kus esimesel sekundil näidatakse tisse alati head ja vana tõdemus ei vedanud ka seekord alt. Sexykiller on klassikaline PÖFFi ööfilm- sa kas armastad või vihkad seda. Sexykiller minu armastus-viha skaalal hoiab end vasakule poole. Rämedalt üle võlli näitelmine ja tegevustik, tobedad naljad, õudne soundtrack, ebaloogilisused igal sammul. Mõne jaoks ongi tegu kindlasti vastiku filmiga, kuid minul tõusis see uhkelt “nii halvad filmid, et muutuvad heaks” ridadesse.

Mida siis homme vaadata? Kui mul aega, jõudu ja jaksu jätkub, siis ma proovin teha Euraasia põhiprogrammipäeva. Iisraeli getofilm(?) Ajami, sümbolistlik Kahe maailma vahel ja Taani draama, üksteisesse armuvatest skinheadidest, Vennaskond.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: