THE MEN WHO STARE AT GOATS

Mehed, kes jõllitavad kitsesid imdb`s

Suurbritannia/USa

2009

lavastaja Grant Heslow

osades Ewan McGregor, George Clooney, Jeff Bridges, Kevin Spacey jt.

Lähis-Idas head lugu otsiv reporter Bob (McGregor) kohtub kohalikus baaris endise Ühendriikide sõjaväelase Lyn`iga (Clooney). Lyn räägib noormehele, kuidas ta oli kaheksakümnendatel Ameerika armee salajases väeosas, mis treenis diviisi “Rahusõdurid” all vaimselt võimekaid sõjaväelasi. Reporter, kes haistab hea loo kirjutamise võimalust, haarab õlekõrrest kinni ja läheb Lyn`iga omalaadsele road-tripile Iraagi kõrbes.

Jon Ronsoni samanimelisel raamatul põhinev linateos koosnebki valdavalt eelmainitud kahe mehe road-tripist ja Clooney tegelaskuju flashbackidest sõjaväkke, kus rügement sõdureid proovis end hipiülemus Bill Django (Bridges) eestvedamisel narkootikumide ja meditatsiooni abil muuta super-munk-sõdur/Jedideks, kes tapavad pilguga kitsesid ja kõnnivad läbi seinte.

Film on kohati küll päris humoorikas,

kuid üldmulje jäi siiski lahjaks. Filmil lihtsalt polnud mõtet sees ja üleüldse tundub, et raamatu potensiaali ei suudetud täielikult ära kasutada (kuigi ma pole raamatut lugenud). Nüri värk ühesõnaga.

Üle ja ümber ei saa ka filmi neljast staarist- Clooney, McGregor, Bridge ja Spacey. Mis nende meestega juhtunud on? Okei, Clooney on klassikaline ilusmees ja ilusmehed lihtsalt ei oska nalja teha (võtame kasvõi Eestis seksikamateks valitud mehed- enam ebahumoorikamaid tüüpe kui Veberid, Täärid ja Toomed annab otsida, eksole)  ja sestap oli ka George oma elemendist väljas. Kuid ülejäänud kolme meest ei võetaks selliste sooritustega Vasalemma Amatöörteatrissegi tööle. Eriti kahju on mul Kevin Spacey`st, kes oli eelmise kümnendi üks lahedamaid näitlejaid (Se7en, Usual Suspects, American Beauty jne), kuid sellel sajandil on mees ainult ja ainult kräppi tootnud. Viimane aeg oma mojo Dr.Evililt tagasi varastada, härra Spacey.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: