AVATAR 3D

Avatar imdb`s

Ameerika ühendriigid

2009

lavastaja James Cameron

osades Sam Worthington, Zoe Saldana, Sigourney Weaver, Stephen Lang jt.

Kuna iidne filmiblogimisvanasõna ütleb “vana aasta sees vaadatud filmidest tuleb rääkida vana aasta sees, muidu keegi enam su blogis ei kommenteeri ja päevas tuleb 100 külastajat vähem”, siis peaks ka rääkima paar sõna revolutsioonide revolutsioonist Avatarist. Kuna midagi uut kirjutada pole ja teravat ka ei viitsi punnitada, siis teen lühidalt ja palju parem mõte oleks sul Xipe juttu lugeda.

Mis toimus?

“Kurjad” ehk suurkorporatsioonid ja Ameerika sõdurid tahavad väärtusliku energiaallika kaevandamise eesmärgil vallutada “häid” ehk pärismaalasi (kelle poolele asuvad hiljem ka teadlased). Et oma eesmärki saavutada ründavad sõjaväelased ühte püha puud, kuid sellest ei piisa ja nad peavad veel ühte püha puud ründama. Tore, et James Cameronil ikka ideid jätkus. Väidetavalt pidid filmile ka järjed tulema- huvitav, kas ka nendes kogu möll toimub puude ründamise ümber? Samal ajal avastab halvatud sõdur Jake, et avatari ehk suurt sinist na`vit juhtides saab ta jälle joosta, seksida ja hullata ning armub jäägitult pärismaalaste džungliellu.  Loodus võidab tehnika, smurfid inimesed, armastus vihkamise, põiki sarvega ninasarvik roboti, lohe helikopteri ja nii edasi.

Mis ei meeldinud:

Põhimõtteliselt kõik, mis polnud filmi visuaalse küljega seotud, oli ikka piinlikult halb ja klišeedest kubisev. Huvitav, kas kõik tegelased ja tegevustik kirjutati seepärast nii must-valgeks ja lihtsaks lastefilmiks, et inimene ei peaks filmi vältel kordagi mõtlema ja saaks rahulikult neoonsele pildile keskenduda? Ju vist.

Mis meeldis?

Kuigi film oli vahepeal oma enda ilusse ära armunud, siis vaieldamatult on tegu suurteosega. Nii reaalselt liikuvaid ja perfektselt välja joonistatud miimikaga olendeid pole IT-osakonnad filmidesse veel sokutanud. Ja loodus, kus kõik asjad olid tehtud lihtsalt neoonseks ja suureks oli ka ilus. Vägev värk ühesõnaga.

Samas oli selles kõiges midagi nii revolutsioonilist, et paneks mind antud filmi uuesti vaatama? Vaevalt küll.

Advertisements

One Response to “AVATAR 3D”

  1. […] Ninja Robot – ta midagi teravat punnitada ei viitsi, ega midagi uut öelda, aga, tead, mõnus … […]

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: