THE IMAGINARIUM OF DOCTOR PARNASSUS

Doktor Parnassuse imaginaarium imdb’s

Ühendkuningriigid/ Kanada/ Prantsusmaa

2009

lavastaja Terry Gilliam

osades Christopher Plummer, Lily Cole, Heath Ledger jt.

Mööda tänapäeva Londonit sõidab ringi eriskummaline hobuvanker, mis on elu- ja tööpaigaks kirevale seltskonnale. Vankris, mis paari kiire liigutusega muutub Doktor Parnassuse Imaginaariumi nimeliseks tsirkuselavaks, elavad ja töötavad Doktor Parnassus (Plummer), tema viimaseid päevi oma 15. eluaastat nautiv tütar Valentina (Cole), kääbus Percy ja noormees Anton. Ringi sõitev seltskond pakub soovijatele võimalust astuda peeglitagusesse imemaailma, kus nad kohtuvad enese unistustega. Pea liitub seltskonnaga ka salapärane noormees Tony (Ledger). Kuid kummalise seltskonna niigi keeruline elu on minemas veelgi keerulisemaks. Nimelt tegi doktor Parnassus tuhatkond aastat tagasi tehingu kurjuse kehastus Mr.Nickiga (Tom Waits), mille tulemusel sai doktor elada igavest elu. Kuid diiliga kaasnes klausel, et Parnassus peab loovutama oma tütre, kui sellel täitub 16 eluaastat.

Tegu on üpris eriskummalise filmiga nagu Terry Gilliamile ikka kombeks. Gilliam on Tim Burtoni kõrval üks omanäolisemaid laiatarbe filmilavastajaid- kas Gilliam on vaese mehe Burton või Burton on vaese mehe Gilliam jäägu igaühe enda otsustada. Kuid kindel on see, et nende kahe mehe fantaasialendudel pole piire. Ka Doktor Parnassuse Imaginaariumi puhul on Fear and Loathing in Las Vegase ja Brothers Grimm`i looja fantaasial lennata lasknud. Kiiksuga tänavapilt, kiiksuga tegelased ja eriskummaline peegli-tagune-maailm. Miskipärast näeb suurem osa filmist, eriti peegli-tagune-maailm, äärmiselt juustune välja. Huvitav, kas stuudiod ei julenud kahtlasele projektile piisavalt füüri lasta või oli säärane võltslikkus Gilliami enda nägemus. Igatahes on üheksakümnendate tasemel arvutigraafika silmale kriipiv ja ehk ainus asi, mida filmile ette heita. Kõige muu meeldimine on juba maitseküsimus ehk kui väga filmivaatajale kokkulagunemise äärel olev ja imelike sisupööretega loo ülesehitus imponeerib. Mulle on Terry Gilliami friiklikus igatahes alati meeldinud.

Antud filmi puhul peaks vistitsi ära mainima ka Heath Ledgeri, kellele see jäi viimaseks rollisoorituseks. Äge näitleja oli, pole midagi öelda. Jude Law ja Colin Farrelli äärmiselt mannetud asendus-osatäitmised näitasid ilmekalt, kui väärt veidriku filmimaailm kaotas.

Heath Ledger Deppi, Law ja Farrelli moodi.

Advertisements

One Response to “THE IMAGINARIUM OF DOCTOR PARNASSUS”

  1. I usually do not leave a comment, however I looked through
    some responses on THE IMAGINARIUM OF DOCTOR PARNASSUS Ninja
    Roboti filmiblogi. I do have 2 questions for you if it’s okay. Is it only me or does it look like some of the responses come across like they are written by brain dead folks? 😛 And, if you are posting at additional online sites, I’d like
    to keep up with you. Could you post a list of all of all your
    public pages like your Facebook page, twitter feed, or linkedin profile?

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: