Ninja Roboti TOP 6: Ägedamad Eesti filmiblogid 2009.

Mõtlesin, et esitan Soprano eeskujul samuti oma eelmise aasta filmistatistikat, kuid peagi adusin, et ma pole mingit filmipäevikut pidanud, sest päevikud peavad tüdrukud, ja sestap on nähtud filmide hulk üsna arvutamatu. Siiski blogi läbi lapates selgus, et ma eelmisel aastal vaatasin kinos umbes 80 filmi, millest 19 olid PÖFFi ja tema sõsarfestivalide raames. Oma kohalolekuga sai austatud 7 erinevat kino kahes erinevas linnas. Muudel viisidel vaadatud filmide hulka ei oska isegi arvata. Vaevalt mul päris 297 filmi kokku tuli a la Soprano, aga kuskil 200+ on neid film ikka. Saaks ka paremini, aga mul kipuvad sageli filmivabad perioodid tulema. Näiteks tänavune aasta on tulenevalt sessist ja uue aasta joovastusest alanud väga tasa ja targu. Ükspäev üritasin näiteks Whatever Worksi kodustes tingimustes vaadata ja jäin 20 minutiga magama. Kuna mul enda tegemistest midagi põnevat rääkida pole, siis mõtlesin, et parem kuldan üle teisi tublisid ja eeskujulikke kodumaiseid filmiblogijaid.

Alljärgnev miniatuurne edetabel tuli väga subjektiivne ja lühimäluga nagu ma olen, siis tabelis figureerivad enamasti 2009. aasta viimases kvartalis eeskujulikku tööd teinud härrasmehed. Nii jäid välja eelmise aasta esimesel poolelrassinud, kuid aasta lõpuks väsinud blogijad.

Kuid minu edetabel tuleb säherdune:

6. Joonas blogiga Pisut filmijuttu

Joonase 6. koht tabelis tuleb väikese avansina, sest (noor)mees on aktiivselt omi mõtteid esitanud veidi üle kahe kuu. Sellal kui nii mitmedki blogijad kipuvad jube pikalt heietama, siis Joonase on täpne ja konkreetne. Mulle selline stiil meeldib. Pane samas tempos edasi!

5. Ralf blogiga  Fletchu…ja filmid

Ralf vahepeal kirjutab, siis kaob ära, kirjutab, kaob ära ja niimoodi järjepidevalt terve aasta. Kuid kui kirjutab, siis mahlakalt ja hästi.

4. Malcolm Lincoln blogiga filmiblog

Malcolm Lincoln kirjutab harva, aga siis põhjalikult ja süvitsi minevalt. Kõige asjalikum blogi.

Huvitav, kas Malcolm Lincoln on kuidagi seotud ka samanimelise Eesti muusikakollektiiviga?

3. Kalver blogiga Onu Kalveri lühijutud liikuvate piltide ainetel ja Metsavana blogiga Full-Metal-Metsavana

Kolmandat kohta jäävad jagama kaks härrasmeest, kes on nii mitmeski mõttes sarnased. Meestel on sarnane filmimaitse ja nad räägivad enamasti filmidest, mida ma ise suure tõenäosusega ise ei vaata (kuigi Kalveril satub vähe ebafriigimat kraami ka blogisse). Samuti ühendab mõlemat meest ladus keelekasutus. Ühesõnaga ilusa keele ja hüva mõttega kirjutajad.

2. Xipe blogiga filmiblogi

Humoorikaim blogija, mis ma siin ikka muud hakkan ütlema.

1. Trash blogiga Trash Can Dance

Ja “Kuldne Robot 2009” blogide kategoorias läheb Trashile. Teha järjepidevalt 3 postitust päevas ilma ennast kordamata ja nüriks muutumata on juba omaette saavutus. Kuid samas on pea kõikides postitustes ka sisu, mis sellest, et ma enamasti härrasmehe hinnetega enamasti nõus ei ole. Kahju ainult, et Trashilt pikki ja süvitsi minevaid jutte tuleb harva ja tellimise peale (loe: ainult Eesti filmidele ja Eesti plaatidele).

Advertisements

12 Responses to “Ninja Roboti TOP 6: Ägedamad Eesti filmiblogid 2009.”

 1. Aitüma!

  Aasta viimane veerand kujunes tõepoolest nutuseks. Nüüd siis kirjutan hädiseid säästupostitusi lootuses sellega kauaaegseid lugejaid natukenegi liimil hoida. 🙂

 2. MNC saab kurjaks…

 3. Tänud, tänud!

  Pikema põhjalikuma tekstiga on mitmed eri lood. Vahest lihtsalt ei ole filmi kohta midagi erilist öelda ja kui just sisu lahti jutustama ei hakka, siis saabki nelja-viie lausega ära märgitud. Teinekord teksti jagub aga samas peab arvestama, et ka lugeda viitsitaks ja paratamatult ei hakka keegi puurima pikka tihedat teksti filmi kohta mis talle midagi ei ütle ja pealiskaudsel vaatamisel huvitav ei tundu. Mulle endale tundub selline 2-3 lõiku, pildid vahel, just paras. Pühade ajal sai hulgaliselt filme vaadatud, kirjutada aga eriti ei viitsinud ja kuis ma nüüd ikka kümnekonna teose kohta pikalt kirjutada viitsin, tiksutan vaikselt-väikselt.

 4. @ Soprano

  Kelle peale?

  Kärmelt, kärmelt….leige-kerge vihjegi….tunnen kuidas vihahood aina paisuvad ja väljatulvama hakkavad…. noh tuleb või ei tule?

 5. Tänan, tänan, peremees.

  Olen isegi sinu blogist hea mitu sõõmu korralikult naerda saanud. Soojad tunded on vastastikused.

 6. Tänan. Minu favoriitide hulka kuuluvad veel Soprano, LiveForThis, Danzumees ja Ninja Robot.

 7. Lahe! Aitäh lahkete sõnade eest 🙂 Katsu siis ka ise see aasta sama tempoga jätkta ja endistviisi hüva lugemist pakkuda.

 8. Tänan-tänan. Ja ei, ei ole.

 9. kolmas koht on muidugi hüva saavutus, aga vana spordimehena ei saa muidu, kui et järgmine aasta sihin vähemalt hõbedast autasu. tuleb lihtsalt iga päev kolm huumorist nõretavat postitust kirjutada. kukepea.

 10. Kas see on kibedusenoot, mida ma kalveri hääles kuulen? Ära nüüd nõnda, kolmas koht on ka eeskujulik saavutus muidugi. Vaata, palju eestis filmiblogisid on. Ja Mannu andis sulle veel esikoha.

 11. […] kolm saab ka “Ninja Roboti TOP 6: Ägedamad Eesti filmiblogid 2009″, […]

 12. […] (link 1, link 2) filmikriitik Metsavana märgib küll oma kirjutistes (link), et siin filmis pole ühtegi […]

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: