SHERLOCK HOLMES

Sherlock Holmes imdb’s

Ühendkuningriigid

2009

lavastaja Guy Ritchie

osades Robert Downey Jr, Jude Law, Rachel McAdams, Mark Strong jpt.

Mis kuradi Sherlock Holmes see nüüd oli? Räpakates baarides raha peale rusikavõitlusi pidav alkohoolik, kelle kaaslaseks on pea sama kõva võitleja doktor Watson. Sherlock Holmes`st oli asi väga kaugel- pigem oli tegu Surmarelva filmiseeria tuulevarjus tehtud märulikomöödiaga. Räpakas pasahunnikus elav möllumees ja tema paarimees, kes iga 10 minuti tagant kordab “I`m too old for this shit.” On ju tuttav? Poleks Mel Gibson hulluks läinud ja Glover vanaks jäänud, võinud need kaks härrameest vabalt ise mängida Holmesi ja Watsonit ja filmi nimi oleks olnud “Surmarelv 5: ajarännak paarisaja aasta tagusesse Londonisse”.

Filmi “Sherlock Holmes” näol on tegu väga korraliku meelelahutajaga, sellest ei saa üle ega ümber. On plahvatusi, on nalja, on taga-ajamisstseene, võitlusstseene ja kõiki muid stseene, mis säherduses plaksumaisifilmis peavas olema peavad. Kuid vajaka jääb kahest asjast: heast stsenaariumist ja Guy Ritchie nüüdseks juba kaotsi läinud geniaalsusest. Kui keegi paneb filmile nime maailmakuulsa detektiivisarja järgi, siis võiks filmis olla ka põnev juhtum, mida uuritakse. Kuid kahjuks jäi kogu lugu oma põnevuse poolest Doyle`i raamatutes toimunust valgusaastate kaugusele. Oli küll mõistatuslikke kadumisi ja muud hääle detektiivifilmi omast, kuid kõik see oli lihtsalt igav ja mõttetu. Ka Guy Ritchiet väga palju filmis polnud- paar korda kiirendust, paar korda aeglustust ja kõik. Miskipärast ootaks sellelt härrasmehelt rohkem mängimist ja lõbutsemist. Filmi alguses olnud stseen, kus Holmes mõtles läbi, kuidas ta nurga tagant tulevale mehel tappa annab ja siis tolle lals-laks-laks-laks-laks kahjutuks tegemine oli cool, kuid jäi üheks harvaks sähvatuseks. Mida lõpu poole film liikus seda jaburamaks ja tobedamaks film läks, millest on maru kahju.

Filmi päästavad tegelikult näitlejad. Kui preili McAdams oli ülimalt nüri ja filmi abslouutselt mitte-sobiv, siis kõik teised tegelased olid lahedad. Downey juuniori ja Law vaheline keemia toimis suurepäraselt ja kahe vastandliku mehe tülitesemist oli nauditav vaadata.

Järgmisena võiks näiteks Michael Bay ette võtta Poirot loo, kus nimitegelast mängiks Jason Statham. Poirot istub rahulikult oma korteris, kui ühtäkki ründab teda 7 kurja terroristi. Oma kavalust ära kasutades murrab ta kõigi 7 murjami põlveluud just enne seda kui Hastings (Colin Farrell) kohale jõuab. Plahvatused, möll ja inspektor Jappi mängiv Megan Fox. Noh, Bay, teed ära?

Advertisements

4 Responses to “SHERLOCK HOLMES”

  1. Tegelikult võiks ta mõne Fandorini-loo filmiks teha, sest seal on piisavamalt moodsat actionit, aga väga head ajalugu ka 🙂

  2. Mina olen näinud kahte Fandorini lugu filmina, Statskiy sovetnik ja enese poolt isegi arvustatud Turetskiy gambit, eriti ägedad ei olnud neist kumbki.

  3. Igast asjast saab viletsat filmi teha, küsimus on, kes teeb 🙂 Ma lihtsalt mõtlesin, et Guy Ritchile need lood sobiksid.

  4. Loe raamatuid ja jõuad tõele vast lähemale ka. Esmane reaktsioon oli sama aga pärast pikemat süvenemist hakkas point kohale jõudma 🙂

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: