Ninja Roboti TOP 6: 2009. aasta parimad komöödiad.

Kuna eelmine aasta tiksub päev-päevalt kaugemale, siis tundub paslik ära mainida 6 parimat eelmisel aastal linastunud komöödiat.

Ääremärkused:
* Arvesse lähevad vaid Eestis linastunud komöödiad.
* Ma hindan ainult komöödiad ja oma sittuse pärast naljakad filmid tabelisse ei mahu. G.I.Joe näiteks oli eelmise aasta üks naerutavamaid filme, sest oli piinlikult halb.
* Ma hindan filme naljakuse alusel ja igasugused head ka komöödiana liigitatavad film a la Mary and Max ja Castaway on the moon jäävad tabelist välja, sest nende väärtus seisnes muus.
*Ma loodan, et mul midagi olulist nägemata pole jäänud eelmisest aastast. Ehk Coenite uus tükk võiks olla veel selline film, mis tabelisse murraks. Aga las ta olla.

PS: Tabel täiendatud hiljem (17.01), sest suurepärane (pealkirjata) unus täielikult tabeli koostamise hetkel

Niisiis, alustagem:

6. koht – (Untitled)/(Pealkirjata)

Okei, see film sai nüüd veidi hiljem siia lisatud. Kuid suurepäraselt modernkunsti tögava linateose mainimata jätmine oleks väär mis väär. Diipmuusikat viljeleva ansambli liiderinstrumentalist Goldbergi ämbristseen oli tänavuse aasta üks suurim jook-ninast-välja stseene.

5. koht- Brüno

Kuigi Brüno oli võrreldes Boratiga räigelt võlts ja ka vähem humoorikas, siis tabelisse pääsemiseks piisab sellestki, sest naerutavaid kohti oli küllaga. Näiteks technomuusika taktis tantsiv peenis. Õhus on ikkagi küsimus “mis edasi?”, sest Sacha Baron Cohenil on tegelaskujud otsas. Kuid samas on mehel julgust ja annet niivõrd rohkelt, et lausa patt oleks seda edaspidi keskpärastes kõrvalosatäitmistes raisata.

Brüno: [about the baby in his arms] I swapped him.
African-American Lady: Swapped the baby for what?
Brüno: For an iPod.

4. Bunny and the Pull / Jänku ja pull

Potensiaalse kultussarja Mighty Boosh lavastaja esikfilm Jänku ja pull on visuaalselt üks eelmise aasta huvitavamaid filme ja juba seetõttu peaks kuuluma iga filmisõbra kohustusliku vaatamise hulka. Iseasi muidugi, kas säherdune veiderdamine meeldib.  Samas lugu on ka naljadega, mis kohe kindlasti ei sobi kõigile. Veini trimbanud mina olin igatahes ekstaasis ja emase koera nisast piima joomise naljad on just minu masti huumor.

3. Black Dynamite

Black Dynamite oli selline film, mida ma järgneval ööl nägin unes. Jooksin koos lahedate mustanahaliste meestega ringi ja kõmmutasin pätte oma hiiglasliku relvaga. Kriipi staff, sest ma tavaliselt filme unes näe. Scott Sandersi kummardus vanakooli kõvaneeger-politseifilmidele a la Shaft on üks viimase paari aasta säravamaid paroodiaid ja kuratlikult naljakas film. Geniaalsed dialoogid, “kogemata” kaadrisse ilmuvad mikrofonid ja muud paariaastakümne tagustesse filmides olnud prohmakad, tobedad kaklussteenid ja plahvatused. Üks väheseid filme, mida võib vaadata julgelt mitu korda ja ikka on naljakas. Kui linateose lõpp nii ära ei vajuks, siis lennanuks film isegi veel kõrgemale.

Black Dynamite: You diabolical dick shrinkin’ mother fuckers!

2. Hangover/Pohmakas

Mehed ärkavad peale pohmelli üles, on sattunud rämedatesse sekeldustesse, aga ei mäleta sellest midagi. Märksõnad: tiiger, Mike Tyson, kadunud peigmees, Jägermeister ja narkootikumid, kana, laps, politseiauto.

Alan Garner: Gambling? Who said anything about gambling? It’s not gambling when you know you’re gonna win. Counting cards is a foolproof system.
Stu Price: It’s also illegal.
Alan Garner: It’s not illegal, it’s frowned upon, like masturbating on an airplane.
Phil Wenneck: I’m pretty sure that’s illegal too.
Alan Garner: Yeah, maybe after 9/11, where everybody got so sensitive. Thanks a lot, Bin Laden.

1. In the Loop/Telgitagused

Ja parima komöödia eelmisel aastal sepitses Briti lavastaja Armando Ianucci. Poliitiliste võimumängude telgitagustest rääkiv film Telgitagused. Suurepärased mahlakad dialoogid ja jabur tegevustik- poliitpila oma parimas kastmes. Kuid filmi põhimõnu on siiski rollisooritustes: Peter Capaldi mängitud Malcolm Tucker on aasta kõige ropum ja kõige naljakam tegelaskuju. Ülivõimsalt. Samas kogu näitlejaskond teeb nii meeldejäävad osad, et vaatad ja itsitad.

Malcolm Tucker: You, hey, put the snifter out there that if the BBC ambushes a minister with another surprise question about the war, I’ll drop a bomb on them.
Judy: I can’t do that, can I? That’s political.
Malcolm Tucker: Does that not fit within your purview, Marie Antoinette? Why don’t you just scuttle off back to fucking Cranford and play around with your tea and your cakes and your fucking horse cocks. Let them eat cock!
[to Toby]
Malcolm Tucker: Hey, you! Ron Weasley, you do it.

Advertisements

2 Responses to “Ninja Roboti TOP 6: 2009. aasta parimad komöödiad.”

  1. Minu topis oleks tõenäoliselt ilma paremusjärjestuseta olnud “Hangover”, “Black Dynamite”, “Mid-August Lunch”, “The Boat That Rocked” ja “A Town Called Panic”. Esikoht aga vaieldamatult sama mis sul.

    Sinu “G.I.Joe kategoorias” oleks minu võidufilm “2012”, mis oli tõenäoliselt lõppenud aasta kõige meeleolukam grupiviisiline kinokülastus.

  2. “A town called panic” jäigi PÖFFil nägemata (või noh, nägin 2 minutit algust ja 3 minutit lõppu nagu sajal teisel festivalil linastunud filmil). Võib eeldada, et mullegi see film meeldiks, aga mis sa ikka teed 🙂

    PS: Selle jutu peale tuli meelde, et PÖFFi üks naljakamaid filme oli tegelikult (pealkirjata), mis lükkas Black/Cera tandemi tabelist välja. Ämber on peale seda filmi äärmiselt naljakas ese.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: