FANTASTIC MR. FOX

Fantastiline Härra Reinuvader imdb’s

USA/UK

2009

lavastaja Wes Anderson

tegelaste hääled: George Clooney, Meryl Streep, Jason Schwartzman, Bill Murray, Willem Dafoe, Owen Wilson, Michael Gambon jpt.

Mis toimus?

Vahelduseks viskas Wes Anderson näitlejad nurka, hakkas nukkudega mängima ja nõksutas valmis Roald Dahli lasteraamatul põhineva nukufilmi Fantastiline Härra Fox. Kes raamatut ei tea, siis lühidalt on lugu selline: rebane varastab kolmelt kurjalt talunikult söödavat-joodavat ehk liha ja siidrit. Talunikud saavad kurjaks ja proovivad rebasele kätte maksta, kuid lõppeks saavad kätte vaid sabatuusti.

Mis ei meeldinud:

Lõpp venis ja venis ja venis ja lõpuks ei saanudki midagi põnevat.

Mis meeldis?

The Life Aquatic With Steve ZissouThe Royal Tenenbaums ja The Darjeeling Limitedi (viimane neist on minu meelest vaat et üks eelmise kümnendi lahedamaid filme) lavastaja viskab lauale needsamad trumbid, mis tema varasemates filmides on olnud: lennukas tegevustik, humoorikad dialoog, tugev näitlejaskond, eriskummalised tegelaskujud ja sellele kõigele lisaks maru ägeda väljanägemisega nukud. No tõesti, sihvakad rebased jooksmas mööda pastelseid taluõuesid, metsaloomad kaevumas maa-all ja nii edasi ja nii edasi. Tõsiselt fanki näeb kogu kompott välja. Lisaks on filmis nii palju väikeseid ja lahedaid detaile, mida ei hakka siin üksipulgi välja tooma. Või noh, näiteks see kuidas paduinimlikult käituvad loomad söövad nagu loomad. Ah, huuj saite aru, mida ma öelda tahtsin, kui te filmi pole näinud, eksole.

vile-vile-klik-klik ja äge film.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: